20:01 16.03.2020

НБУ в понеділок продав на міжбанку $238 млн на підтримку гривні

2 хв читати
НБУ в понеділок продав на міжбанку $238 млн на підтримку гривні

Національний банк України (НБУ) продав на міжбанківському валютному ринку в понеділок $238 млн, тоді як попереднього робочого дня центробанк провів інтервенції на підтримку гривні в обсязі майже $150 млн, повідомив регулятор на сторінці у Facebook.

"Сьогодні Національний банк продовжував проводити інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань, спричинених погіршенням настроїв учасників фінансового ринку через поширення світом коронавірусу", - зазначив Нацбанк.

Зокрема, у середині торгового дня НБУ провів аукціон із продажу іноземної валюти в обсязі $200 млн, на якому задовольнив 21 заявку на $130,5 млн за середньозваженим курсом 26,5425 грн/$1, свідчать дані НБУ.

Крім того, після обіду Нацбанк продовжив здійснювати валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань і продав $107,5 млн у зв'язку з високим попитом на валюту. Уточнюється, що курс гривні коливався в межах 26,55-26,7 грн/$1.

"Як і раніше, ми бачимо переважання психологічного чинника в рішеннях учасників валютного ринку. Тож, маючи достатні резерви на рівні понад $25 млрд, ми продовжимо за необхідності проводити валютні інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань", - зазначив регулятор.

За даними НБУ, в 2019 році чиста купівля валюти НБУ становила майже $8 млрд, а з початку поточного року чистий продаж становив приблизно $0,6 млрд.

Згідно з даними центробанку, минулого тижня він провів інтервенції на підтримку гривні на $981,60 млн. Зокрема, у вівторок регулятор продав $270 млн, у середу - $350 млн і в четвер - $220 млн.

Загалом із початку року, з урахуванням 16 березня, регулятор купив до резервів $1,23 млрд, продав - $1,69 млрд, свідчать його дані.

З початку минулого тижня курс гривні на міжбанку опустився з 24,995 грн/$ до 26,7 грн/$1 на закритті ринку в понеділок, на готівковому ринку він досяг 26,6-27,5 грн/$1 (купівля-продаж), а на "сірому" - 27,43-27,97 грн/$1.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА