Інтерфакс-Україна
16:09 17.03.2020

НБУ з початку року витратив на підтримку гривні до $1 млрд, резерви перевищують $25 млрд і достатні для згладжування коливань

2 хв читати
НБУ з початку року витратив на підтримку гривні до $1 млрд, резерви перевищують $25 млрд і достатні для згладжування коливань

Національний банк України (НБУ) залишається відданим своїй політиці плаваючого обмінного курсу і має достатні резерви в розмірі понад $25 млрд для згладжування небажаних його коливань, заявив заступник глави НБУ Олег Чурій.

"Ми провадимо політику плаваючого курсоутворення з 2015 року, і ми беремо активну участь на цьому ринку, намагаючись насамперед згладжувати коливання. Це те, що ми робили минулими роками, і продовжуватимемо робити так надалі", - заявив він на брифінгу в Києві у вівторок.

Чурій нагадав, що минулого року НБУ зміг викупити в резерви майже $8 млрд, а цього року використовує їх для згладжування коливань, коли гривня послаблюється, і після активних інтервенцій на підтримку гривні в останні два тижні загалом з початку року від'ємне сальдо їх становить "трохи менше ніж $1 млрд".

"Резерви перебувають на достатньому рівні – більше ніж $25 млрд. І ми надалі продовжуватимемо нашу політику згладжування коливань, тому що це дуже необхідно для збереження і стабільності на валютному ринку", - наголосив заступник глави НБУ.

Він зазначив, що "Нацбанк продає стільки валюти, скільки потрібно", зокрема, на міжбанківському ринку за підсумками дня не залишається незадоволених заявок.

Що стосується більш сильної девальвації гривні на готівковому ринку, то Чурій пояснив її проблемами з доставкою валюти до України в умовах введених через коронавірус транспортних обмежень і спрогнозував поліпшення ситуації в найближчі дні завдяки налагодженню альтернативних каналів постачань.

Заступник глави Нацбанку також уточнив, що за п'ять робочих днів, з початку гострої фази кризи, загальний попит становив 2,1 млрд, із яких населення купило майже $300 млн, нерезиденти (купували ОВДП) - загалом $8 млн. "Велику частину валюти купили українські компанії, які купували цю валюту для оплати за імпортними контрактами, а також для платежів за борговими зобов'язаннями", - сказав він.

Як повідомлялося, за минулий тиждень Нацбанк продав $981,6 млн, за 16 березня - $238 млн, а загалом з початку року без урахування сьогоднішніх торгів від'ємне сальдо інтервенцій становило майже $0,6 млрд, що дає змогу оцінити інтервенції у вівторок обсягом до $0,4 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"ДТЕК Енерго" планує щорічно викуповувати євробонди на суму до $100 млн та просить змін до умов їх випуску

Ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні у I кварталі зросли на 6,7% – Держстат

Збитки від шахрайських операцій з картками у 2024р зросли на 37% за скорочення їх кількості на 1% – НБУ

Ідея санкцій ЄС проти Nord Stream 2 розрахована на те, щоб відлякати будь-яких інвесторів - ЄК

Експорт зерна із початку 2024/25 МР досяг 36,4 млн тонн - Мінагрополітики

Arricano продовжує реставраційні роботи на пам’ятках культурної спадщини на Лук’янівці

Інтерпайп зібрав представників 26 компаній-клієнтів на оз.Гарда в Італії для зміцнення стосунків

Українським морським коридором експортовано близько 76 млн тонн зерна

Уряд виплатив українцям кешбек за березень

Правекс Банк виграв справу щодо понад $3 млн у спорі з клієнтом банківського сейфа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА