Інтерфакс-Україна
18:02 17.03.2020

Бізнес чекає на розширення програми "Доступні кредити 5-7-9%" на всіх і наполягає на введенні податкових канікул - СУП

2 хв читати
Бізнес чекає на розширення програми "Доступні кредити 5-7-9%" на всіх і наполягає на введенні податкових канікул - СУП

Ухвалених на ранковому пленарному засіданні законів про підтримку бізнесу на час карантину недостатньо, бізнес розраховує на введення "податкових канікул" на сплату ЄСВ і ПДФО, а також вважає за необхідне розширити програму "Доступні кредити 5-7-9%" на всіх підприємців, повідомила виконавчий директор Спілки українських підприємців (СУП) Катерина Глазкова.

"Поки що це напівзаходи. Ми проводили опитування в СУП в останні декілька днів щодо того, яких заходів очікує бізнес. І 65% сказали, що важливо було б зробити так звані податкові канікули - скасувати або відстрочити на час карантину сплату ЄСВ і ПДФО для всіх. На сьогодні у нас тільки скасування ЄСВ для ФОП на "єдиній системі", і то лише для них самих і самозайнятих, не для найнятих осіб. Цього зовсім недостатньо", - сказала Глазкова у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Можливо, є сенс розширити дію пільгового кредитування під "5-7-9%" на весь бізнес. Програма діє для нового бізнесу, але оскільки під неї вже виділено фінансування, вона дала б змогу уберегти від ризиків інший малий і середній бізнес", - зазначила Катерина Глазкова.

Крім цього, мораторій на перевірки варто було б ввести до кінця року, вважають у бізнес-асоціації.

"Травень настане дуже швидко. Можна очікувати, що зараз можуть бути ненавмисні порушення з боку бізнесу через проблеми з проведенням платежів, неврегульованістю в законодавстві дистанційної роботи", - зазначила виконавчий директор СУП.

За її словами, бізнес побоюється масових перевірок після закінчення мораторію у зв'язку з карантином.

"Навіть якщо збудуться найпозитивніші прогнози, все не відновиться моментально. Декому доведеться закрити весь бізнес до кінця травня", - пояснила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Мотор Січ" розміщує додаткову емісію на 524,5 млн грн

В ЄС пропонують замість "стелі цін" на нафту РФ заборонити її перевезення морем - ЗМІ

"Київстар" проводить SPO на $131,3 млн із можливістю збільшення до $150,9 млн, акції подешевшали на 6,6%

Податком "на розкіш" у 2026р оподатковуються легкові авто більш ніж 20 марок ціною від 3,24 млн грн

Військові з грудня 2024р заощадили на знижках на АЗК "Укрнафти" понад 120,5 млн грн

Укрексімбанк та Укргазбанк у IV кв. 2025р надали місцевим радам позики на 363,7 млн грн та EUR6,7 млн – Мінфін

Банки-партнери "Укрфінжитла" видали кредитів за програмою "єОселя" на 40 млрд грн

МХП отримала заявки на викуп $330,8 млн, або 60,1% єврооблігацій-2026

"Кернел" перевів виробництво олії "Щедрий Дар" і "Стожар" на "зелену" енергію із соняшникового лушпиння

Кабмін визначив питання, що належать до компетенції першого віцепрем’єра Шмигаля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА