Інтерфакс-Україна
13:01 20.03.2020

Україна розраховує на фінансування МВФ за програмами боротьби з коронавірусом

2 хв читати
Україна розраховує на фінансування МВФ за програмами боротьби з коронавірусом

Україна розраховує на фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмами боротьби з коронавірусом, повідомив глава Національного банку України (НБУ) Яків Смолій.

"Сьогодні МВФ має дві програми для підтримки країн, які постраждали або страждають від коронавірусу. Очікуємо, що фінансування отримає українська сторона", - сказав він під час онлайн-брифінгу в п'ятницю.

Смолій зазначив, що Україна також продовжує переговори щодо прискорення отримання програми розширеного фінансування від МВФ, розмір якої було обговорено ще минулого року - $5,5 млрд.

"Крім програми МВФ, ми розраховуємо на підтримку Світового банку, Європейської Комісії, інших донорів, які працювали з нами в попередні роки і, думаю, в цьому періоді також нас підтримають", - додав глава НБУ.

За його словами, більше частину цього фінансування буде спрямовано до державного бюджету на покриття дефіциту, а також на поповнення золотовалютних резервів.

Він зазначив, що Нацбанк на постійній основі контактує з колегами з Європейського центрального банку, з Федеральної резервної системи, з МВФ. "Ми обмінюємося інформацією практично в онлайні щодо тих заходів і рішень, які вони приймають, найкращі практики використовуватимемо у своїй роботі", - сказав Смолій.

Як повідомлялося, на початку березня МВФ заявив про готовність виділити $50 млрд країнам із низькими доходами й економіками, що розвиваються, на боротьбу з коронавірусом, а цього тижня директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва заявила про готовність МВФ загалом мобілізувати $1 трлн на кредити для надання допомоги країнам у подоланні епідемії та її наслідків.

"Як першу лінію захисту фонд може розгорнути свій гнучкий інструментарій реагування на надзвичайні ситуації, щоб допомогти країнам з невідкладними потребами в платіжному балансі", - зазначила вона.

Ці інструменти дають змогу, зокрема, надати близько $50 млрд країнам, що розвиваються, зокрема до $10 млрд можуть бути виділені країнам-членам із низькими доходами під нульову ставку.

У МВФ наразі 40 чинних угод на загальну суму близько $200 млрд. У багатьох випадках ці угоди стануть іще одним інструментом для швидкого надання кризового фінансування.

"Ми також отримали запити ще від 20 держав, стежитимемо за ними найближчими днями", - повідомила Георгієва.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА