Інтерфакс-Україна
12:38 23.03.2020

Кабмін проігнорував напрацювання Мінекономіки щодо спрощення закупівель ліків для боротьби з Covid-19 - профільний департамент

2 хв читати
Кабмін проігнорував напрацювання Мінекономіки щодо спрощення закупівель ліків для боротьби з Covid-19 - профільний департамент

Кабінет Міністрів згідно з постановою про закупівлі ліків і медобладнання для боротьби з епідемією Covid-19 передбачив фактично відкритий тендер щодо них, проігнорувавши водночас напрацювання і пропозиції департаменту сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, повідомила директор департаменту Лілія Лахтіонова.

"Якщо хотіли спростити закупівлі Covid-19, то навіщо з них зробили майже відкритий тендер? Фактично саме цього зараз вимагають від замовників цією постановою. Цей документ є абсолютно недоречним в умовах, в яких зараз перебуває Україна", - написала вона в Facebook.

За її словами, профільний департамент міністерства розробив порядок закупівель, позбавлений складних процедур і зайвої бюрократії.

"...Враховуючи виклики сьогодення, профільний департамент Мінекономіки, який я очолюю, розробив необхідний порядок закупівель. У ньому якраз немає цих складних кроків, процедур, папірців, а є дуже простий механізм закупівлі за один день (!) та інформування про закупівлю через електронну систему", - написала Лахтіонова.

Ці напрацювання уряд не взяв до уваги, заявила Лахтіонова.

Водночас затверджений урядом порядок встановлює вимогу до замовника, зокрема, внести зміни до річного плану, зробити оголошення в системі про предмет закупівлі, ціну та інші характеристики, провести переговори з учасниками, які відгукнулися. Потім він має перевірити учасників на відповідність законодавству, здійснити закупівлю лише через 48 годин після оприлюднення оголошення, потім викласти звіт у системі ProZorro. Це означає вимогу фактично провести відкритий тендер, пояснила директор департаменту.

"На жаль, те, що написано в цій постанові, взагалі не полегшує життя ні замовникам, ні медикам", - зазначила Лахтіонова.

"Або замовники отримують справді просту процедуру, або ситуація з поставками життєво необхідних виробів та ліків буде під загрозою", - констатувала вона.

З критикою зазначеної постанови виступило також держпідприємство "Прозорро".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА