12:08 27.03.2020

Хліб в Україні може подорожчати на 15-20%

2 хв читати
Хліб в Україні може подорожчати на 15-20%

Зростання цін на продовольчу пшеницю найближчим часом призведе до подорожчання хліба та хлібобулочних виробів для кінцевих споживачів на 15-20%, прогнозують у Всеукраїнській асоціації пекарів та спілці "Борошномели України".

Згідно з їхньою заявою, текст якої має агентство "Інтерфакс-Україна", на сьогодні склалася критична ситуація на внутрішньому ринку зерна, зокрема, через зростання попиту на зовнішніх ринках і через сезонні чинники збільшуються ціни на продовольчу пшеницю.

"Наприклад, лише за останні десять днів середня ціна на пшеницю другого та третього класу зросла на 400-500 грн/тонну. Таке подорожчання вже в найближчому майбутньому призведе до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 грн/тонну. Оскільки борошно в собівартості хліба становить понад 40%, то й підвищення ціни на цей товар першої необхідності для громадян на 15-20% є майже доконаним фактом", - зазначають асоціації.

Крім того, асоціації констатують зростання попиту на хліб і хлібобулочні вироби в роздрібній мережі на 30-40% від нормального сезонного рівня, а в деяких точках відзначають кратне зростання. Водночас, за їхніми даними, наразі підприємства галузі повністю і безперебійно забезпечують підвищений попит на продукцію.

За таких обставин Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація "Борошномели України" звернулися до президента України, прем'єр-міністра, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, київського міського голови з проханням допомогти зберегти нинішній рівень цін. Як можливі заходи вони називають упровадження тимчасового обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи в обсягах, необхідних для забезпечення потреб внутрішнього ринку, на період очікуваної тривалості карантинних заходів.

"Ми розуміємо, що такий крок може викликати невдоволення в частини експортерів, тому готові надати детальні пропозиції щодо механізму регулювання цього питання в рамках національного антикризового штабу з протидії пандемії або на будь-якій іншій оперативній і ефективній платформі діалогу виробників і влади", - йдеться у зверненні асоціацій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацбанк за травень купив на міжбанку $ 660,6 млн

Зеленський підписав закон про звільнення від ЄСВ осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Туризм стане більш якісним і екологічним після пандемії COVID-19

ДТЕК закликав регулятора вжити термінових заходів зі стабілізації ситуації на енергоринку

НКРЕКП має намір встановити обмеження мінімальних цін е/е на ринку "на добу наперед"

Україна готова обговорювати розширення асортименту продуктового експорту в Японію

Понад 70% фінустанов прогнозують погіршення стану фінсектору в найближчі півроку

ФДМ заявляє про зміну директора "Центренерго" і повернення компанії під контроль держави

Лише 2% обстежених мостів в Україні перебувають у справному стані - "Укравтодор"

"Київтеплоенерго" у 2020 році інвестує близько 300 млн грн у модернізацію теплоенергетичного комплексу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА