Інтерфакс-Україна
20:46 27.03.2020

Найбільші бізнес-асоціації закликали ВР підтримати необхідні для угоди з МВФ законопроекти

2 хв читати
Найбільші бізнес-асоціації закликали ВР підтримати необхідні для угоди з МВФ законопроекти

Вісім бізнес-асоціацій закликали Верховну Раду підтримати необхідні для укладення нового договору з Міжнародним валютним фондом (МВФ) законопроекти.

"Ми закликаємо депутатів Верховної Ради України діяти рішуче та терміново ухвалити закони, необхідні для надання коштів МВФ за програмою розширеного фінансування (EFF), а також для отримання кризових коштів, спрямованих на підтримку України у боротьбі з коронавірусом", - йдеться в спільній заяві асоціацій в п'ятницю ввечері.

Заяву підписали Спілка українських підприємців, Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні, Бізнес100, Федерація роботодавців України, Український клуб аграрного бізнесу, Асоціація "IT Україна" та СЕО Клуб.

Без програми МВФ на Україну чекає економічний спад у двозначному цифровому вираженні та стрімке обвалення золотовалютних резервів, висока інфляція та безробіття, наголошується в заяві.

"Секвестр бюджету або збільшення податкового тиску поглибить падіння економіки принаймні до 15% у річному вираженні та спричинить хвилю банкрутств", - зазначає бізнес.

З огляду на те, що ситуація продовжує розгортатися, кошти МВФ та інших міжнародних партнерів України залишаються єдиним джерелом фінансування найближчим часом, зазначають представники бізнесу.

"Будь-які заклики до оголошення дефолту України мають бути проігноровані, адже довгостроковий ефект такого рішення є дуже небезпечним", - наголосили асоціації.

"Ми розуміємо, як важко проводити сесії Верховної Ради під час карантину, коли декілька депутатів парламенту отримали позитивний результат тесту на коронавірус. У той же час основні підприємства в усій країні, в яких працюють мільйони людей, продовжують працювати щодня для того, щоб продукти потрапляли на полиці магазинів, щоб домогосподарства на карантині отримували необхідні запаси для проживання, щоб маски та захисні засоби вироблялися на фабриках і багато іншого", - йдеться в заяві.

Водночас відмовитися від сценарію дефолту і проголосувати за необхідні для співпраці з МВФ законопроекти закликав також екс-прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Я сподіваюсь, що Верховна Рада діятиме в інтересах держави та підтримає необхідні законопроекти, насамперед про неповернення банків, а країна зможе пережити ці непрості часи зі значно меншими втратами", - написав він у Facebook.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА