12:04 28.03.2020

"ДТЕК Енерго" має намір реструктуризувати борг за єврооблігаціями і банківськими кредитами

5 хв читати
"ДТЕК Енерго" має намір реструктуризувати борг за єврооблігаціями і банківськими кредитами

"ДТЕК Енерго", найбільший приватний виробник електроенергії та вугілля в Україні, розробляє пропозицію про реструктуризацію і введення тимчасового мораторію на виконання зобов'язань (standstill) і звертається з проханням до власників єврооблігацій і банківського боргу підтримати компанію в цьому складному рішенні.

"В умовах наростаючої економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу COVID 19, спаду світових фінансових ринків й обвалу цін на сировинні товари, з метою мінімізації негативних економічних наслідків ДТЕК Енерго вживає надзвичайних заходів і призупиняє виплати купона за єврооблігаціями та процентів за банківським боргом", – йдеться в повідомленні компанії в суботу.

Згідно з повідомленням, розроблений ДТЕК Енерго план із реагування на кризові явища містить заходи з мінімізації негативних економічних наслідків в умовах наростаючої економічної кризи через пандемію коронавірусу COVID 19, та є необхідним для забезпечення роботи підприємств, для захисту здоров’я співробітників, для збереження безперервності виробничих процесів в умовах надзвичайної ситуації.

"25 березня уряд України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та ухвалив рішення про продовження карантину до 24 квітня 2020 року. Це означає, що компанія ДТЕК Енерго повинна негайно вжити всіх необхідних заходів для максимальної концентрації ресурсів та гарантувати безперервність виробничих процесів аби забезпечити українців світлом та теплом на період карантину. Наша відповідальність – забезпечити енергонезалежність та енергобезпеку України у цій ситуації", - наводиться в повідомленні коментар генерального директора "ДТЕК Енерго" Дмитра Сахарука.

У біржовому повідомленні компанія додає, що введення карантину було офіційно визнано форс-мажорною подією для цілей українського права.

"ДТЕК Енерго" зазначає, що в цій надзвичайній ситуації має дві головні цілі: підтримати Україну в боротьбі зі спалахом COVID-19, зводячи до мінімуму кількість людей, які можуть постраждати від вірусу, і забезпечити безперервність виробництва електроенергії та бізнес-процесів. Для їх досягнення компанія створила штаб, який стежить за ситуацією на виробничих об'єктах і оперативно реагує на надзвичайні ситуації, а також перевела підприємства з виробництва електроенергії в спеціальний режим роботи, де весь критично важливий персонал був переведений на ізольований режим роботи, щоб зменшити ризик поширення COVID-19.

У біржовому повідомленні уточнюється, що йдеться про єврооблігації з погашенням в 2024 році, купон за якими за ставкою 10,75% повинен бути виплачений 1 квітня, і певної банківської заборгованості, відсотки за якою необхідно заплатити 31 березня.

Як повідомлялося, енергохолдинг наприкінці 2016 року провів обмін випущених раніше єврооблігацій на $750 млн із погашенням 4 квітня 2018 року і на $160 млн з погашенням 28 квітня 2018 року на новий випуск з терміном обігу до 31 грудня 2024 року (емітент – DTEK Finance PLC). Умови випуску нових євробондів передбачають, що їх погашення буде здійснюватися двома рівними частинами: 50% - у грудні 2023 року, 50% - по закінченні терміну обігу. Ставка купона за новими євробондами встановлена на рівні 10,75% річних.

Наприкінці березня 2017 року "ДТЕК Енерго" також досяг угоди з частиною власників банківського боргу про довгострокову реструктуризацію кредитного портфеля, яка передбачає відстрочку більшості залучених кредитів до 30 червня 2023 року та зміну деяких їхніх умов. При цьому погашення боргу здійснюватиметься в рамках амортизаційного механізму. Процентна ставка за боргом встановлена на рівні 5%+EURIBOR/LIBOR.

Згідно зі звітом "ДТЕК Енерго" за перше півріччя 2019 року, борг компанії становив $1,955 млрд, з якого $1,244 млрд – єврооблігації, а $711 млн – банківський борг. Крім того, залишався нереструктуризованим банківський борг на $245 млн, про завершення реструктуризації якого на загальних умовах з випуском додатково єврооблігацій на $100 млн компанія повідомила в листопаді. Згідно зі звітом, цього року ДТЕК необхідно виплатити за боргом $50 млн, а в 2021-2022 роках – по $20 млн, а основні виплати припадають на 2023-2024 роки – відповідно $1,104 млрд і $0,7 млрд.

Після завершення реструктуризації міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) "ДТЕК Енерго"до "B -"з прогнозом "стабільний" з "RD" (обмежений дефолт) і рейтинг єврооблігацій до "B -"з рейтингом відновлення "RR4".

За час загострення світової кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу COVID-19, котирування єврооблігацій "ДТЕК Енерго" падали зі 104% від номіналу до 60%, а їх прибутковість зросла з менш ніж 10% річних до понад 25% річних.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що складають вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

"ДТЕК Енерго" - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію електроенергії в структурі холдингу ДТЕК. У 2019 році її чистий прибуток впав в 1,9 разу – до 2,55 млрд грн, дохід знизився на 15,4% – до 76,83 млрд грн, інвестиції в розвиток виробництва становили 5,2 млрд грн, виплати в центральний і місцеві бюджети – 14,5 млрд грн.

"ДТЕК Енерго" 27 березня повідомила, що її шахти "ДТЕК Добропіллявугілля", "Білозерська" і ЦЗФ "Жовтнева" призупиняють роботи з видобутку, збагачення вугілля та підготовки гірничих виробок з 1 квітня. Причина - системна криза в енергетичній галузі України, імпорт електроенергії та вугілля, регулярне втручання в роботу ринку з боку політиків.

"ДТЕК Добропіллявугілля "в 2019 році наростило видобуток вугілля на 12,2% – до 3,36 млн тонн, а шахта "Білозерська" скоротила його на 23,9% – до 0,85 млн тонн. Загалом "ДТЕК Енерго" у 2019 році зменшило видобуток вугілля на 9,8% – до 24,511 млн тонн. До складу компанії входять чотири центральних збагачувальних фабрики (ЦЗФ).

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР затвердила порядок продажу земельних ділянок на електронних аукціонах

Україна 31 травня вперше виплатить $40,75 млн за ВВП-варантами

"Київський метрополітен" заперечує договірні відносини з компаніями, що фігурують у справі про ухилення від сплати податків під час будівництва лінії метро на Виноградар

Містобудівний кадастр може бути запущений до кінця 2021 року - заступник міністра розвитку громад та територій

Міністр енергетики Галущенко просить НКРЕКП заборонити імпорт е/е з РФ та Білорусі

Понад 100 аукціонів заплановано в Україні на травень-червень у рамках великої та малої приватизації - заступник глави ОП

Кабмін звільнив двох заступників міністра енергетики Бойка та Зоріна

Сесія ВЕФ у Сінгапурі скасована, нові терміни "Давосу" - перша половина 2022 року

"Укрзалізниця" сплатила 18 млн грн штрафу у справі щодо малодіяльних станцій - АМКУ

Мінагрополітики повноцінно запрацює у травні - міністр Лещенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА