07:24 30.03.2020

Кабмін України на 2020р погіршив прогноз інфляції до 8,7% і прогноз середньорічного курсу до 29,5 грн / $ 1

2 хв читати
Кабмін України на 2020р погіршив прогноз інфляції до 8,7% і прогноз середньорічного курсу до 29,5 грн / $ 1

Уряд України в рамках підготовки проекту правок до держбюджету-2020 через епідемію коронавірусу погіршив макропрогноз, зокрема, інфляції - з 5,5% до 8,7%, середньорічного курсу гривні - з 27 грн / $ 1 до 29 , 5 грн / $ 1, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Під час розробки змін до держбюджету уряд оновив макроекономічний прогноз. На засіданні Кабміну затвердили нові цифри. Можливо, не всіма цифрами ми задоволені, але вже в другому півріччі очікуємо поліпшення економічної ситуації", - написав глава уряду в ніч на понеділок в своєму Телеграм-каналі.

Він уточнив, що фахівці Мінекономіки в процесі підготовки нового прогнозу провели низку консультацій з експертами Мінфіну, НБУ, МВФ і незалежними аналітичними організаціями.

Шмигаль повідомив, що номінальний ВВП прогнозується на рівні 4 трлн грн, тоді як раніше він оцінювався в 4,51 трлн грн.

За його словами, прогноз безробіття погіршений з 8,1% до 9,4%, а середньомісячної зарплати - з 12,5 тис. грн до 11 тис. грн, що з урахуванням інфляції відповідає рівню 2019 року.

Депутат Ольга Василевська-Смаглюк (фракція "Слуга народу") стверджує, що в новому прогнозі уряд очікує падіння ВВП на 3,9%, тоді як нинішній бюджет побудований на прогнозі його зростання на 3,7%.

Вона додала, що дефіцит бюджету збільшений з 2,1% ВВП до 6% ВВП, і такий його розмір узгоджений з МВФ. Депутат уточнила, що в другому півріччі курс долара очікується на рівні 30,5 грн / $ 1, однак негативне сальдо торговельного балансу покращено до 9,29 млрд грн з 14,88 млрд грн.

Доходи держбюджету в 2020 році визначені в розмірі 1,095 трлн грн, зокрема стосовно загального фонду - 975 млрд грн, витрати - 1,182 трлн грн і 1,052 трлн грн відповідно. Граничний обсяг дефіциту визначено в розмірі 94,3 млрд грн, або 2,09% прогнозного ВВП.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Франція виступає за збереження транзиту російського газу через Україну в достатній кількості - міністр економіки

Компанія Alstom готова підвищити рівень локалізації в контракті на постачання електровозів до України до 35% - міністр економіки Франції

Темп приросту випуску автотранспорту в Україні за 4 міс. прискорився до 96% за рахунок двократного зростання випуску легкових авто

Продаж автомобілів у Китаї в квітні зріс на 8,6%, з початку року - у 1,5 раза

Спецекспортери "Укроборонпрому" за 4 міс. 2021 року збільшили обсяг контрактів майже у 2,5 раза

Державіаслужба за заявою SkyUp анулювала права авіакомпанії на 33 маршрути

Україна має намір створити Центр сертифікації продукції зі спецсталі та сплавів - віце-прем'єр

Голова Чернігівської ОДА представила Стратегію розвитку регіону та план дій щодо її реалізації

Уряд прибиратиме дискримінацію під час тендерних закупівель транспортних засобів - Шмигаль

Посли G7 занепокоєні відсутністю між Кабміном і наглядовою радою "Нафтогазу" спільного рішення, яке давало б змогу чинній раді виконувати свої обов'язки незалежно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА