Інтерфакс-Україна
10:05 30.03.2020

Україна має намір утриматися від великої приватизації на період кризи

2 хв читати
Україна має намір утриматися від великої приватизації на період кризи

Україна тимчасово, до стабілізації ситуації на світових ринках, відмовиться від виставлення на конкурси об'єктів великої приватизації, повідомив глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

"В умовах світової економічної турбулентності, спричиненої епідемією Covid-19, наразі приймаємо рішення утриматися від виставлення на приватизаційні аукціони об’єктів великої приватизації та державні підприємства до стабілізації ситуації на фінансових ринках", - написав він у Facebook у понеділок.

Водночас Сенниченко наголосив, що політичний курс на приватизацію і залучення інвестицій в економіку України залишаються незмінними: не стратегічні об'єкти та надлишкове майно мають бути передані на чесних і конкурентних аукціонах компетентним інвесторам.

За його словами, підготовка підприємств до залучення інвесторів триває. "Проводяться аудити та розробка маркетингових матеріалів для найшвидшого виставлення на аукціони об’єктів одразу після подолання кризи", - зазначив глава ФДМ.

Він також повідомив, що мала приватизація триватиме. "Під час недовіри до світових валют та волaтильності на фінансових ринках приватизація невеликих об’єктів нерухомості - це можливість для простих українців зберегти заощадження та одночасно зробити інвестицію у власну країну", - пояснив позицію Сенниченко.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", в оновленому проекті держбюджету-2020 року, який уряд вніс до Верховної Ради 29 березня, план приватизаційних надходжень зменшено з 12 млрд грн до 0,5 млрд грн.

Як повідомлялося, раніше ФДМ у 2020 році планував оголосити конкурси з продажу шести об'єктів великої приватизації. Першими мали стати столичний готель "Дніпро" й Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) - відповідно у квітні та травні цього року, а третім на конкурс, орієнтовно наприкінці серпня, планувалося виставити Одеський припортовий завод (ОПЗ).

Далі до кінця жовтня до приватизації заплановано було підготувати "Президент-готель", а після нього, до кінця листопада - завод "Електроважмаш" і до кінця року - "Центренерго".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА