Інтерфакс-Україна
19:14 01.04.2020

Дефіцит бюджету США до ВВП може підвищитися до рівнів періоду Другої світової війни

2 хв читати
Дефіцит бюджету США до ВВП може підвищитися до рівнів періоду Другої світової війни

Дефіцит бюджету США до ВВП країни може наблизитися до рівнів, зафіксованих у період Другої світової війни, на тлі зростання витрат держави на боротьбу з коронавірусною інфекцією Covid-19 та її наслідками.

Президент США Дональд Трамп минулого тижня підписав законопроект, що передбачає виділення $2,2 трлн на підтримку громадян і економіки, на додаток до ресурсів, спрямованих раніше на заходи з обмеження поширення коронавірусу. Тепер Трамп обговорює з лідерами республіканців і демократів у Конгресі нову велику програму витрат, покликану підтримувати на плаву американську економіку.

Ще до початку кризи, спричиненої поширенням коронавірусу, уряд США очікував, що дефіцит бюджету поточного фінансового року, який завершується 30 вересня 2020 року, перевищить $1 трлн уперше з 2012 року. Наразі ніхто не уявляє, якого рівня може сягнути дефіцит, пише MarketWatch.

Згідно з прогнозом Morgan Stanley, від’ємне сальдо бюджету США в календарному 2020 році становитиме щонайменше $3,7 трлн, а в 2021 році - $3 трлн. Виходячи з цих оцінок, додаткові витрати американського уряду цього й наступного року становитимуть близько $5 трлн.

У результаті держборг США може збільшитися протягом двох років до $29 трлн з поточного рівня в $23,6 трлн. Раніше очікувалося, що держборг досягне цієї позначки не раніше ніж 2025 року.

Експерти впевнені, що дефіцит федерального бюджету США поточного фінроку легко перевищить зафіксовані у 2009 фінроці 9,8% ВВП - рекордний показник, відзначений після Другої світової війни. У разі спаду в американській економіці дефіцит може сягнути 15-20% ВВП.

Дефіцит бюджету США сягав піку - 27% ВВП - у 1943 році, показник залишався вищим за 20% ВВП у 1943-1945 рр.

Влада США готова спрямувати стільки ресурсів, скільки потрібно, щоб упоратися з наслідками пандемії, причому республіканці й демократи сходяться в думках про необхідність зробити все можливе для подолання кризи.

Економічний радник Білого дому Ларрі Кадлоу, відповідаючи на запитання про те, як адміністрація Трампа має намір нарощувати витрати без підвищення податків, заявив: "Ми не підвищуємо податків зараз, ми їх знижуємо". І законодавці обох партій згодні з необхідністю зменшення податків, хоча і розходяться в позиціях щодо того, які саме податки необхідно знижувати.

У певний момент владі доведеться зіткнутися з необхідністю бюджетної економії, однак у доступному для огляду майбутньому цього не буде ні в США, ні в Європі, зазначають експерти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінфін понизив ставку річних доларових ОВДП до 4,17-4,25% річних

Обсяг виданих у 4 міс.-2025 за програмою "єОселя" кредитів скоротився на 40%

В Україні набули чинності нові правила проведення лабораторних досліджень молокопродуктів на ринках

Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві видав у 2025р лише 24 кредити на 39,7 млн грн - міністр

НБУ визнав ділову репутацію 5-го президента та мажорітарія МІБ Порошенка небездоганною через санкції – реліз

Уряд оновив правила компенсації за розмінування сільгоспугідь

Через зимові обстріли Росія завдала Україні втрат обсягом майже 50% від всього видобутку газу - Шмигаль

Уряд цього тижня передасть Раді пропозиції щодо міжнародних експертів для відбору членів РП - Підласа

"Енергоатом" за 2024 р. отримав 1,3 млрд грн чистого прибутку

Індустріальний парк - точка зростання економіки і магніт для інновацій, інвестицій і талантів - Василь Хмельницький

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА