21:11 01.04.2020

Необережні дії влади через коронавірус можуть призвести до продовольчої кризи у світі, попередили в ООН і СОТ

2 хв читати
Необережні дії влади через коронавірус можуть призвести до продовольчої кризи у світі, попередили в ООН і СОТ

Глави кількох міжнародних організацій попередили в середу, що ситуація навколо коронавірусу Covid-19 загрожує перебоями з постачаннями продовольства у світі, якщо уряди різних країн не зможуть зробити правильні дії, повідомляють західні ЗМІ.

У середу з таким попередженням виступили глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус, гендиректор Світової організації торгівлі (СОТ) Роберто Азеведу й голова Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Цюй Дун'юй.

"Невпевненість щодо доступності продовольства може спричинити обмеження на експорт, що створить брак (продовольчих товарів - ІФ) на глобальних ринках", - цитують ЗМІ витяги з їхньої спільної заяви.

"У розпал закриття (кордонів - ІФ) через Covid-19 має бути докладено всіх зусиль, щоб гарантувати - товарні потоки течуть якомога вільніше, особливо для того, щоб уникнути продовольчого дефіциту", - також зазначено в заяві.

У цьому контексті ЗМІ нагадують, що після фінансової кризи 2007 року Індія і В'єтнам обмежили експорт рису, що спричинило заворушення в деяких країнах, що розвиваються, зумовлені зростанням цін на рис.

У свою чергу глави ВООЗ, СОТ і ФАО відзначили міграцію робочої сили, яка зайнята в сільському господарстві й зіткнулася з обмеженнями на переміщення через масове закриття кордонів. ЗМІ уточнюють, що наразі стала очевидною залежність сільськогосподарського виробництва в деяких країнах від припливу іноземної робочої сили. Так, вирощування багатьох культур у США опинилося під загрозою через брак сезонних робітників із Мексики, які приїжджають на заробітки до США. Аналогічні явища спостерігаються в Західній Європі, котра покладається на робітників із Північної Африки та країн Східної Європи, пояснюють ЗМІ.

Крім цього, заява ВООЗ, СОТ і ФАО закликає гарантувати безпеку працівників, зайнятих у торгівлі їжею. ЗМІ пояснюють, що раніше частина співробітників супермаркетів в Італії та Франції відмовилася виходити на роботу, посилаючись на брак заходів щодо захисту їхнього здоров'я. Зі схожими проблемами стикнулася торговельна мережа Whole Foods у США.

На думку глав ВООЗ, СОТ і ФАО, на тлі всіх цих проблем міжнародне співробітництво набуває особливого значення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Монте-Карло відновило роботу знамените казино

"ДТЕК Енерго" завершила I кв.-2020 з чистим збитком 7,5 млрд грн через кризу в енергосекторі України

Пандемія коронавірусу серйозніше позначилася на доходах афроамериканців, ніж білих громадян у США

"ДТЕК Енерго" поки не досягла домовленості зі спецкомітетом власників 35% єврооблігацій-2024 про їх реструктуризацію, переговори тривають

Ціни на продукти харчування другий тиждень зберігають стабільність, ділова активність відновлюється - НБУ

Міжнародні резерви України у травні скоротилися на 1,3%

Інвестор незахищений в Україні від адміністративних порушень або нечесної конкуренції інших суб'єктів бізнесу - посол Польщі

Польща очікує рішення українського "Нафтогазу" щодо торгівлі газом із США

Нацрада реформ розгляне питання заміни податку на прибуток податком на виведений капітал

Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА