11:17 02.04.2020

Половина бізнесу здатна протриматися ще місяць карантину - опитування СУП

2 хв читати
Половина бізнесу здатна протриматися ще місяць карантину - опитування СУП

Половина бізнесу здатна протриматися тільки один місяць карантину, а кожна четверта компанія витримає ще два-три місяці роботи в таких умовах, тоді як 6% уже закрили свій бізнес (переважно малі та середні підприємства), свідчать результати опитування Спілки українських підприємців (СУП) серед представників бізнесу в різних регіонах країни.

"При цьому 51% опитаних підприємців здатні протриматися лише один місяць, а кожен четвертий бізнес витримає два-три місяці роботи в умовах карантину, щоб не збанкрутувати. 6% підприємців повністю закрили бізнес, до цієї категорії потрапив здебільшого мікро- і малий бізнес", - наголошують в асоціації.

"Результати нашого опитування демонструють необхідність упровадження радикальних заходів з боку влади на підтримку економіки, таких як тимчасове звільнення від сплати податків бізнесу, який в умовах карантину продовжує виплачувати зарплату співробітникам", - прокоментувала ситуацію виконавчий директор СУП Катерина Глазкова.

Лише 3% респондентів зазначили, що їхній бізнес може працювати тривалий час за необхідних умов (орендні канікули, віддалений доступ для співробітників, перегляд бізнес-моделі).

При цьому третина заявляє про падіння доходів на 90-100% від початку карантину, що призвело до скорочення до половини персоналу.

Як уточнюють у СУП, здебільшого це стосується мікробізнесу до 10 співробітників у компанії з річним оборотом до 5 млн грн, тоді як власники малого (10-100 співробітників, річний оборот 5-50 млн грн) і середнього бізнесу (штат 100-250 осіб, річний оборот 50-100 млн грн) відзначають падіння доходів на 25-50% порівняно з докарантинним періодом, вони вже звільнили 10-25% співробітників. Втрати великих підприємств (від 250 співробітників, від 100 млн грн обороту) становлять 10-25%.

Великий бізнес прогнозує скорочення штату на чверть до кінця обмежувальних заходів, додали в СУП.

Згідно з опитуванням, близько 42% власників бізнесу негативно поставилися до продовження карантину до 24 квітня, третина не визначилася.

"Тільки кожен четвертий вважає продовження обмежувальних заходів необхідним у період поширення пандемії", - констатують у СУП.

При цьому 48% опитаних підприємств вважають, що після 24 квітня необхідно послабити обмежувальні заходи (карантин лише для осіб похилого віку та зі слабким імунітетом). Третина вважає оптимальним подальший індивідуальний підхід для кожної конкретної території. Лише 1% очікує повного припинення карантину.

Водночас майже 60% опитаних продовжують вести бізнес під час карантину, проте в СУП зазначають: це переважно великі й середні компанії.

З огляду на ситуацію, що склалася, СУП наполягає на таких заходах підтримки бізнесу, як звільнення від податку на прибуток постраждалих сфер - закладів культури, туризму; часткову допомогу роботодавцям у зв'язку зі скороченням часу й обсягів роботи співробітників; мораторій на перевірки бізнесу до кінця року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Бюджет Києва у 2019 році заощадив 25 млн грн завдяки "розумному" освітленню вулиць

Єврокомісія виділила Україні останні EUR500 млн четвертого макрофіну

Мінфін погасив другий випуск облігацій зовнішньої держпозики на $1 млрд

Україні необхідний єдиний держорган з профілактики й подолання економічної злочинності - Солодченко

"Нова пошта" з 1 червня поновлює стягування плати за зберігання посилок

"Нафтогаз" від імені правління заявляє про невідповідність стандартам коруправління конкурсу на CEO "Укрнафти"

"Кернел" у ІІІ кв. 2019 ФР отримав $ 22,2 млн чистого збитку

Однією з основних проблем ринку праці в Україні є низька продуктивність - голова НБУ

"Укрзалізниця" технічно готова розпочати пасажирське сполучення, до запуску готові 42 поїзди

Зацікавлені країни можуть оскаржити в СОТ рішення України квотувати імпорт міндобрив

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА