Інтерфакс-Україна
08:50 03.04.2020

Сума переказів через СЕП НБУ в 2019 році збільшилася майже на третину, а кількість операцій - на 7,6%

3 хв читати
Сума переказів через СЕП НБУ в 2019 році збільшилася майже на третину, а кількість операцій - на 7,6%

Сума переказів через систему електронних платежів (СЕП) Національного банку України (НБУ) у 2019 році збільшилася на 28,1% - до 32,472 трлн грн, водночас їх кількість зросла лише на 7,6% - до 383,8 млн операцій, свідчить звіт центробанку з оверсайту платіжних систем, оприлюднений на сайті регулятора в четвер.

Згідно зі звітом, до п'ятірки найбільших учасників СЕП у минулому році увійшли НБУ, Державна казначейська служба, Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен банк Аваль, які здійснили 48,6% від усієї суми переказів і 66,8% від кількості операцій через систему.

Уточнюється, що в 2019 році в середньому щодоби в СЕП оброблялося 1,5 млн платежів на 129,9 млрд грн.

У звіті зазначається, що минулого року традиційно основна сума внутрішньодержавних переказів та платежів здійснювалася через СЕП (89,96%), тоді як найбільшу кількість було переведено через карткові платіжні системи (82,79%).

Згідно з документом, кількість внутрішньодержавних операцій із використанням платіжних карток у 2019 році зросла на 27,4% - до 4,879 млрд, а їх сума - на 23,8%, до 3,424 трлн грн.

Разом із тим за межами країни обсяг операцій з картками, емітованими банками-резидентами, залишався незначним і склав 3,5% від кількості і 4,3% від суми всіх операцій з картками.

Уточнюється, що в 2019 році, як і в 2018-му, майже всі операції з використанням платіжних карток здійснювалися в міжнародних системах MasterCard (69,3% від кількості і 68,9% від суми) і Visa (30,5% від кількості і 30,4% від суми).

Згідно зі звітом, минулого року також збільшилася сума внутрішньодержавних операцій через системи переказу коштів на 31,13% - до 198 млрд грн, а їх кількість - на 1%, до 630 млн операцій.

У документі наголошується, що велика частина переказів здійснювалась із використанням систем переказу коштів, створених резидентами ($ 7,7 млрд в еквіваленті або 99,97%) і тільки одна система, створена нерезидентом (Western Union), здійснювала переказ коштів у межах України ($ 2 , 1 млн 0,03%).

Уточнюється, що найбільший обсяг внутрішньодержавних переказів ($ 5,1 млрд в еквіваленті або 66,3%) було здійснено з використанням системи переказу коштів NovaPay (платіжна організація - ТОВ "Пост Фінанс") і "Поштовий переказ" (ПАТ "Укрпошта").

Станом на 31 грудня 2019 року в Україні було зареєстровано 48 платіжних систем, дві з яких - створені НБУ, 17 - українськими банками, 17 - українськими небанківськими установами і 12 - нерезидентами, свідчать дані центробанку.

Згідно з результатами моніторингу діяльності платіжних систем в 2019 році, єдиною системно-важливою платіжною системою в Україні залишається СЕП НБУ.

Незмінним з минулого року також залишився перелік соціально-важливих платіжних систем, до якого входять MasterCard (MasterCard International Incorporated, США), Visa (Visa International Service Association, США), Western Union (Western Union Financial Services Inc.США / Western Union Network, Франція), NovaPay (ТОВ "Пост Фінанс") і "Поштовий переказ" (ПАТ "Укрпошта"), свідчать дані регулятора.

До категорії важливих платіжних систем у 2019 році НБУ зарахував FlashPay (ПрАТ "Банк "Фамільний") і виключив" ІнтерПейСервіс "(ПАТ "Запоріжзв`язоксервіс"). До цього переліку також належать "Фінансовий світ" (ТОВ "Українська платіжна система"), City24 (ТОВ "Фінансова компанія "Фенікс"), MoneyGram (США) і Intelexpress (Грузія).

Як повідомлялося, минулого року Нацбанк вперше опублікував звіт з оверсайту платіжних систем з метою підвищення прозорості перевірок, які здійснює НБУ відповідно до законодавства.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА