08:48 04.04.2020

ПриватБанк подав новий позов на $ 5,5 млрд на Кіпрі проти екс-власників

2 хв читати
ПриватБанк подав новий позов на $ 5,5 млрд на Кіпрі проти екс-власників

Державний ПриватБанк подав новий позов до кіпрських судів, вимагаючи відшкодування збитків у розмірі $ 5,5 млрд щодо схем, які несуть всі ознаки шахрайства та відмивання грошей, які, як стверджує банк, були здійснені його колишніми акціонерами Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, екс-першим заступником голови правління Тимуром Новіковим і двома кіпрськими компаніями - PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited, йдеться в повідомленні банку в п'ятницю.

Згідно з ним, новий позов був поданий на Кіпрі 3 квітня 2020 року, після того як кіпрський суд виніс забезпечувальне розпорядження (document preservation order) проти PrimeCap.

У релізі зазначено, що позов належить до двох наборів операцій, які, за твердженням банку, були незаконно здійснені в період з 2013 до 2016 року за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів і містили в собі значні суми, виплачувані компаніям, що належать та / або контрольованим Коломойським і Боголюбовим. Банк стверджує, що вони були фіктивними кредитними угодами, жодна з яких не була погашена.

Зокрема, ці операції включають схему, згідно якої $ 2,34 млрд було направлено кіпрській компанії Duxton Holdings Limited, пов'язаній з колишніми акціонерами банку, майже щоденними траншами в $ 30 млн протягом чотиримісячного періоду в 2013 році, зазначається в повідомленні фінустанови.

Після цього позову загальна сума претензій, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, перевищила $ 10 млрд.

"Банк залишається прихильним отримання повної компенсації від своїх колишніх власників стосовно шкоди, заподіяної йому під час перебування в їхньому володінні і під їх контролем, і досягнення справедливості як для банку, так і для українських платників податків", - підкреслюється в релізі.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку Коломойського і Боголюбова, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них відшкодування збитків. Нині сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд України ухвалив постанову про спрощення міжнародної торгівлі зерновими

Представники легпрому просять у держави підтримки в лобіюванні України на зарубіжних виставках

ЄІБ виділить EUR300 млн кредиту на енергоефективність громадських будівель в Україні

"МАУ" з 5 червня відновлює регулярне авіасполучення Київ-Одеса

Зеленський анонсував презентацію регіональних туристичних проектів, які можуть бути цікаві для інвестування

Зеленський закликав голову правління Укрексімбанку Мецгера реструктуризувати кредити українського бізнесу

Рівність правил для бізнесу має стати основою підтримки конкуренції в Україні - ЄБА про плани Кабміну підтримати нацвиробників

Зеленський виявив готовність захищати договори тривалої оренди с/г земель агрокомпаній

"Нова пошта" запустила три нові формати послуги redBOX, знизивши тарифи на 12-24%

ВР ухвалила закон про приєднання України до протоколу про е-накладну під час перевезення вантажів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА