Інтерфакс-Україна
14:33 07.04.2020

Міжнародні резерви України в березні знизилися на 7,8%, до $24,9 млрд - НБУ

2 хв читати
Міжнародні резерви України в березні знизилися на 7,8%, до $24,9 млрд - НБУ

Міжнародні резерви України в березні 2020 року зменшилися, за попередніми даними, на 7,8%, або на $2,1 млрд - до $24,924 млрд, повідомив Національний банк України (НБУ) на своєму сайті у вівторок.

"Зменшення міжнародних резервів протягом березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення", - йдеться в повідомленні.

Центробанк уточнив, що на динаміку резервів протягом місяця впливали його операції на міжбанківському валютному ринку. Так, для згладжування надмірних курсових коливань і запобігання погіршенню девальваційних та інфляційних очікувань регулятор зберігав активну присутність на міжбанку і за березень продав $2,454 млрд, купив $264 млн.

Нацбанк пояснив, що в березні обсяг валютних надходжень від експорту зберігався на стабільному рівні, однак попит на валюту з боку бізнесу та населення значно зріс через ажіотаж навколо поширення коронавірусу в Україні та у світі. Зазначається, що наприкінці місяця ситуація на валютному ринку стабілізувалася.

На динаміку резервів у березні також вплинули операції уряду з управління державним боргом. Зокрема, на обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу в інвалюті було спрямовано $1,124 млрд у еквіваленті, з яких $536,7 млн було сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики, $409,3 млн - за зобов'язаннями уряду та НБУ на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ), залишок - за іншими зобов'язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями, зазначено в повідомленні.

Водночас ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду, який протягом місяця залучив $873,2 млн і EUR276,9 млн шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в інвалюті, зазначили в НБУ.

Крім того, на динаміку міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют): минулого місяця їх вартість збільшилася на $16,6 млн в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Згідно з повідомленням, станом на 1 квітня 2020 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄЦБ відмовиться від паузи в пом'якшенні ГКП і знову знизить ставки в четвер - прогноз

США запроваджують санкції проти китайського нафтопереробного заводу за купівлю іранської нафти - Держдеп

Макроситуація в Україні в І кв.-2025 краща за попередні очікування – міністр фінансів

"Контінентал" у сезоні-2025 відведе під сою 96 тис. га

Балтійські порти залишаються важливими альтернативними шляхами для українського агроекспорту - думка

Молдовська залізниця має намір перевозити вантажі паромною переправою Чорноморськ-Батумі

З 1 липня в Україні відбудеться перехід на номінальну напругу 230/400 В відповідно до євростандарту

Надходження від акцизу в I кв.-2025 перевищили план майже на третину - голова ДПС

"ArcelorMittal Кривий Ріг" висловив різкий протест штучному збільшенню тарифів "Укрзалізницею"

Золото вперше перевищило $3300 на тлі глобальної невизначеності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА