15:27 09.04.2020

Світова економіка проходить через сильні випробування після Великої депресії, оцінити глибину кризи все ще складно - МВФ

2 хв читати
Світова економіка проходить через сильні випробування після Великої депресії, оцінити глибину кризи все ще складно - МВФ

Пандемія коронавірусу, ступінь наслідків якої поки що ще до кінця незрозумілий, уже поставила світову економіку на грань наймасштабнішої кризи майже за століття, констатує Міжнародний валютний фонд.

"Ми, як і раніше, маємо справу з екстраординарною невизначеністю щодо глибини і тривалості кризи. Однак уже зрозуміло, що глобальна економіка покаже різко негативні темпи зростання в 2020 році, що буде відображено в нашому World Economic Outlook наступного тижня", - заявила голова фонду Крісталіна Георгієва у промові, що відкриває традиційні весняні зустрічі МВФ і Світового банку, які також стали жертвою пандемії і були вимушено переведені в онлайн-формат.

"По суті справи, ми очікуємо найсильніших економічних потрясінь із моменту Великої депресії (розпочалася обвалом американського фондового ринку в 1929 року - ІФ)", - сказала Георгієва.

У її промові немає точного прогнозу падіння світової економіки у 2020 році. Чинний прогноз був оприлюднений менше ніж три місяці тому, але вже далекий від реальності (він передбачає зростання на 3,3% в 2020 р. і 3,4% в 2021 р. порівняно з 2,9% в 2019 р.).

За словами голови МВФ, якщо пандемія піде на спад у другому півріччі 2020 року, що дозволить поступово згорнути обмежувальні заходи, в 2021 році світову економіку очікує "часткове відновлення". "Але знову хочу відзначити колосальну невизначеність навколо прогнозу: він може бути погіршений залежно від безлічі різних факторів, зокрема тривалості пандемії", - сказала Георгієва.

Вона озвучила нову оцінку відтоку коштів портфельних інвесторів із ринків, що розвиваються, за останні два місяці – майже $100 млрд, що, за словами глави МВФ, утричі більше, ніж за такий самий період фінансової кризи 2008 року (лише декілька днів тому вона говорила про $90 млрд). Окрім того, країни-експортери сировини зіткнулися з "подвійним ударом" падіння цін і попиту, зазначила Георгієва.

"Хороша новина", за її словами, полягає в тому, що уряди різних країн рішуче діють і координують свою політику в умовах пандемії. Бюджетні заходи, вжиті всіма державами світу з моменту початку кризи, МВФ оцінює сумарно у $8 трлн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА