10:58 10.04.2020

Наглядова рада "Укрнафти" погодила продовження до 1 серпня виконання мирової угоди з "Нафтогазом" про врегулювання питання щодо газу в ПСГ

3 хв читати
Наглядова рада "Укрнафти" погодила продовження до 1 серпня виконання мирової угоди з "Нафтогазом" про врегулювання питання щодо газу в ПСГ

Наглядова рада ПАТ "Укрнафта" погодила продовження до 1 серпня 2020 року виконання з НАК "Нафтогаз України" договору купівлі-продажу природного газу обсягом 2 млрд 061,805 млн куб. м у підземних сховищах газу (ПСГ).

Згідно з повідомленням "Укрнафти" в системі розкриття інформації НКЦПФР, відповідне рішення НР компанії ухвалила на засіданні 9 квітня.

"Надано згоду на укладення між НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Укрнафта" додаткової угоди до договору від 14.03.2020 №14/43/20, яка змінює умови договору в частині продовження термінів виконання умов договору до 1 серпня 2020 року та вносить доповнення до договору від 14.03.2020 №14/43/20 про відмову "Укрнафти" до моменту виконання умов цього договору від свого права відмови від договору, передбаченого договором №1 купівлі-продажу (постачання) природного газу від 31.01.2020 року", - йдеться в повідомленні.

У засіданні взяли участь усі 11 членів ради, рішення підтримали шість, утрималися двоє. Ще троє в особі Юрія Вітренка, Ярослава Теклюка та Поліни Загнітко не взяли участі в голосуванні як представники "Нафтогазу", що є стороною угоди.

Як повідомлялося, в лютому 2019 року "Нафтогаз" заявив про намір викупити в "Укрнафти" 4 млрд куб. м природного газу за компенсацію, яку компанія має отримати від держави за покладання на неї спецобов'язків за продаж газу населенню і ТКЕ. Зокрема, планувалося укласти договори купівлі-продажу НАК "Укрнафта 2,06 млрд куб. м з ПСГ, а також іще 1,25 млрд куб. м газу і 0,75 млрд куб. м поточного та майбутнього видобутку.

31 січня 2020 року між "Укрнафтою" і "Нафтогазом" було укладено договір купівлі-продажу природного газу обсягом 2 млрд 061,805 млн куб. м і оформлено відповідний акт прийому-передачі газу в підземних сховищах (ПСГ) АТ "Укртрансгаз".

Виконавчий директор НАК Вітренко пояснював, що "Нафтогаз" планує отримати з держбюджету майже 15 млрд грн компенсації за ПСО, які буде спрямовано "Укрнафті" за 2 млрд куб. м у ПСГ. Крім того, НАК здійснить передоплату "Укрнафті" ще 14,6 млрд грн грн за газ, який компанія видобуватиме та передаватиме "Нафтогазу" в наступні періоди. У свою чергу "Укрнафта" спрямує всі ці кошти до держбюджету як погашення податкового боргу, а також оплатить виниклі за цими операціями податки.

"Угода передбачає, що якщо "Нафтогаз" не виконає своїх зобов'язань і до 1 квітня 2020 року не розрахується за зазначені обсяги газу в сховищах, які "Укрнафта" передає "Нафтогазу", то цей газ має бути повернутий "Укрнафті", - зазначав Вітренко.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку, - близько 42% акцій. На балансі "Укрнафти" перебувають 25 бурових установок, 1891 нафтова та 162 газові свердловини, компанії належать 537 АЗС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА