14:38 13.04.2020

ЄС та Світовий банк відзначають прогрес України у сфері управління державними фінансами

2 хв читати
ЄС та Світовий банк відзначають прогрес України у сфері управління державними фінансами

Новий звіт Світового банку та Європейського Союзу з оцінки системи державних видатків та фінансової підзвітності в Україні (ДВФП) за 2019 рік, оприлюднений у понеділок, засвідчив прогрес, досягнутий Україною у сфері управління державними фінансами.

"Оцінка ДВФП за 2019 рік відзначає, що уряд України досяг прогресу у застосуванні Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі (МСБОДС). Згідно з даними звіту, уряд удосконалив інструменти макроекономічного та бюджетного прогнозування, а також підвищив рівень прозорості у сфері управління державними фінансами шляхом запровадження відкритого порталу з бюджетними даними та системи електронних закупівель ProZorro", - йдеться в прес-релізі, поширеному Представництвом ЄС в Україні в понеділок.

Зазначено, що порівняння оцінок ДВФП за 2019 та 2015 роки говорить про те, що багато показників і параметрів покращилися, зокрема ті, що стосуються фіскальної дисципліни, стратегічного розподілу ресурсів та ефективного використання ресурсів для надання послуг. Однак деякі показники погіршилися з моменту останньої оцінки ДВФП. Наприклад, скорочено час на підготовку бюджету, скоротилася кількість позаконкурсних публічних закупівель та зменшилася кількість аудитів фонду заробітної плати порівняно з попередніми оцінками ДВФП.

"Звіт демонструє готовність України до подальшого вдосконалення системи управління державними фінансами... ЄС і надалі буде підтримувати Україну в реформуванні системи управління державними фінансами", - заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Оцінку здійснив Світовий банк у рамках Програми ЄС щодо реформування системи державного управління та управління державними фінансами (EURoPAF) та в тісній координації з Міністерством фінансів України. Партнери з розвитку з Міністерства фінансів США та Швеції були в складі групи з виконання оцінки.

Звіт представляє сучасну діагностику ефективності управління державними фінансами на національному рівні та відзначає зміни, що відбулися в ньому після попередньої оцінки ДВФП у 2015 році.

"Чому звіт з оцінки ДВФП є важливим для простих українців? Через те, що оцінка дає змогу визначити, чи витрачаються гроші платників податків там, де вони найбільш потрібні. Це допомагає зрозуміти, що потрібно зробити, щоб мінімізувати ризики нецільового використання та корупції у сфері державних видатків", - зазначив виконувач обов'язків директора Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Александер Кремер.

В Україні відбулася четверта оцінка ДВФП на національному рівні. Попередні оцінки ДВФП відбувалися у 2006, 2011 і 2015 роках: результати попередньої оцінки лягли в основу стратегії реформування системи управління державними фінансами країни на 2017-2020 роки. Результати ж поточної оцінки закладають основу нової стратегії реформування уряду України на 2021-2024 роки.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укравтодор" за три роки планує оновити ключові маршрути Чорнобильської зони

"Газпром" купив усю запропоновану додаткову транзитну потужність України на травень - трохи більше, ніж у квітні

Глава Нацбанку бачить можливості платіжної системи "Простір" стати конкурентом Visa і Mastercard в Україні

Глава Нацбанку попереджає про "слизький шлях фіскального витіснення"

Чехія виключає РФ із тендера на розширення АЕС "Дуковани" на тлі політичного скандалу

НБУ доопрацює законопроект про вдосконалення корпоративного управління в банках - глава Нацбанку

Посол Великої Британії та міністр екології України обговорили розвиток "зеленої" економіки

Великодній кошик в Україні у 2021 році коштуватиме 780 грн - Інститут аграрної економіки

З понеділка українці в "червоних" зонах карантину зможуть подавати заявки на отримання 8 тис. грн допомоги від держави - прем'єр

"Астарта" у І кв.-2021 скоротила продаж цукру на 25% за його подорожчання на 66%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА