Інтерфакс-Україна
20:28 16.04.2020

Запаси "Енергоатома" розраховані на 1,5 року, але криза неплатежів загрожує новим постачанням і вивезенню відпрацьованого ядерного палива

2 хв читати
Запаси "Енергоатома" розраховані на 1,5 року, але криза неплатежів загрожує новим постачанням і вивезенню відпрацьованого ядерного палива

Запаси свіжого ядерного палива (СЯП), сформовані в НАЕК "Енергоатом", дають змогу забезпечити роботою всі 15 енергоблоків АЕС приблизно на півтора року, але криза неплатежів становить реальну загрозу зриву термінів постачання СЯП і вивезення відпрацьованого ядерного палива в 2020 році, повідомила компанія.

"Через значне і постійне недоотримання коштів за вироблену електроенергію склалася критична ситуація з розрахунками за вивезення відпрацьованого ядерного палива, а також постачанням свіжого палива та ядерних матеріалів, необхідних для його виготовлення", - зазначила НАЕК "Енергоатом" у відповіді на запит інтернет-порталу "Енергореформа".

"Енергоатом" уточнив, що дефіцит коштів значно ускладнює виконання виробничої програми, ремонтів, сплату податків, розрахунки з підрядниками і призвів до затримок виплати заробітної плати працівникам, також накладення штрафів і санкцій на компанію.

За даними компанії, прострочена заборгованість ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок") за придбану в "Енергоатома" е/е збільшилася за результатами березня до 4,3 млрд грн. Крім того, заборгованість НЕК "Укренерго" перед генкомпанією за договором купівлі-продажу е/е для врегулювання небалансів і послуг балансування перевищила 500 млн грн.

Порушення термінів оплати за деякими зобов'язаннями сягає двох і більше місяців, йдеться в листі.

Водночас "Енергоатом" запевняє, що забезпечує поводження з відпрацьованим ядерним паливом цілком відповідно до вимог нормативної документації.

У своєму листі "Енергоатом" звернув увагу на відсутність реакції з боку Міністерства енергетики та захисту довкілля і Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) на пропозиції компанії щодо змін моделі ПСО, спрямованих на зниження зарегульованості діяльності "Енергоатома" та "ГарПока", що сприяло б поліпшенню їхньої діяльності.

Як повідомлялося, НАЕК із 29 березня збільшила обмеження на продаж електроенергії АЕС для "ГарПока" до 40% запланованого відпуску через порушення підприємством термінів оплати та накопичення заборгованості перед "Енергоатомом" за продану е/е. Нині генкомпанія домагається в суді стягнення з "ГарПока" 3 млрд грн за відпущену в лютому е/е.

Із 1 квітня "Енергоатом" почав виходити на торги Української енергетичної біржі з пропозиціями продажу електроенергії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова наглядової ради УЗ закликав Maersk, CMA CGM, MSC та AmCham припинити блокування індексації тарифів

НБУ дозволив валютні "форварди" та погашення закордонних боргів валютними внесками у капітал

НБУ дозволив фінансувати закордонні представництва до EUR1 млн на рік та оплачувати суди щодо експорту/імпорту

НБУ збільшив ліміти на розрахунки корпоративними картками за кордоном

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА