Інтерфакс-Україна
13:03 17.04.2020

Орендарі "на карантині" мають оплатити тільки комунальні послуги, можуть домовитися про скасування оренди - ТПП

2 хв читати
Орендарі "на карантині" мають оплатити тільки комунальні послуги, можуть домовитися про скасування оренди - ТПП

Підприємці, які орендують приміщення і фактично не можуть скористатися ними через упровадження карантину, за березень мають оплатити тільки вартість комунальних послуг або можуть домовитися з власниками нерухомості про повне скасування орендної плати.

Як повідомили в прес-службі Торгово-промислової палати України (ТПП), ця норма передбачена у змінах до Цивільного кодексу (законопроект №3279-д), які Верховна Рада затвердила 13 квітня.

"Раніше парламент звільнив власників землі та нерухомості від сплати майнових податків за березень 2020 року. За оцінками ТПП, власники майна змогли заощадити близько 2,9 млрд грн. Пільга, надана власникам майна-орендодавцям, у багатьох випадках не зумовила зменшення орендної плати для підприємців, які були змушені зупинити роботу на час карантину", - наводяться в повідомленні слова президента ТПП Геннадія Чижикова.

Він додав, що ТПП звертала увагу влади на це питання і підхід до його вирішення в інших країнах - пільгу зі сплати податків на майно отримують ті орендодавці, які роблять істотну знижку для орендарів на період карантину.

Згідно з новими нормами, орендна плата для зупинених бізнесів на період карантину може бути або взагалі скасована, або зменшена до частки в обов'язкових платежах орендодавця - плати за землю, податку за нерухомість і комунальних платежів - пропорційно розміру орендованої площі.

"Оскільки в березні власники майна були звільнені від сплати податків, то підприємці й малий бізнес "на карантині", які орендують приміщення, повинні будуть заплатити лише за комунальні послуги. У квітні розмір орендної плати для зупинених бізнесів не може перевищувати частки в платі за майно й за комунальні послуги, які фактично сплатить орендодавець", - зазначив Чижиков.

За його словами, питання плати за оренду приміщень становить близько 95% звернень до системи торгово-промислових палат.

"Упровадження цієї норми дає змогу максимально спростити процедуру врегулювання спірних питань. У випадках, коли не вдається знайти компроміс, підприємці можуть звертатися до системи торгово-промислових палат для отримання сертифіката, що підтверджує наявність форс-мажору, й далі захищати свої права в суді", - додав він.

Президент ТПП відзначив доцільність надання місцевим органам влади права переглядати розміри плати за землю та податку на нерухомість до кінця 2020 року. Відповідно до наявної практики, розмір цих податків на 2020 рік було встановлено до 1 липня 2019 року. В разі надання такого дозволу місцева влада могла б надавати пільги підприємцям, які цього справді потребують. Наразі місцева влада може протягом 2020 змінити лише ставки єдиного податку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА