16:08 17.04.2020

Голова ФДМ обвинувачує колишнє керівництво ОГХК у рейдерському захопленні компанії

3 хв читати
Голова ФДМ обвинувачує колишнє керівництво ОГХК у рейдерському захопленні компанії

Голова Фонду держмайна (ФДМ) України Дмитро Сенниченко обвинуватив колишнього першого заступника голови правління ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), Олександра Гладушка в рейдерському захопленні компанії.

"Сьогодні зранку відбулася спроба попереднього менеджменту АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" на чолі з О. Гладушком отримати контроль над стратегічною державною компанією", - повідомляється у заяві голови ФДМ у п'ятницю.

При цьому Сенниченко зазначив, що ОГХК - це флагман великої приватизації, на придбання якого є 16 потенційних покупців - відомих компаній з усього світу.

"Історично ця компанія була розплідником корупції, стосовно попереднього менеджменту відкрито декілька кримінальних справ НАБУ на суму збитків майже $13 млн. Фонд державного майна України разом із правоохоронними органами не допустить рейдерського захоплення державного підприємства і завершить процеси залучення інвестора через приватизацію. Держава є. Інвестиції мають працювати на Україну", - наголосив голова ФДМ, додавши, що сьогодні о 16:00 проведе онлайн прес-конференцію.

Як повідомлялося, ФДМ у п'ятницю заявив про спробу рейдерського захоплення офісу ОГХК у Києві.

Повідомлялося також, що ФДМ наказом від 19 лютого цього року призначив нового в. о. голови правління ОГХК Михайла Макарова, погодженого Кабміном, замість Олександра Гладушка. Потім голова Фонду Дмитро Сенниченко представив Макарова і його радників - Тетяну Гогенко та Пітера Девіса. За його словами, зміна керівництва компанії - важливий крок у підготовці об'єкта до "великої приватизації".

Наказом від 19 березня фонд припинив повноваження першого заступника голови правління ОГХК Гладушка, призначивши на його місце незалежного фінансового консультанта Пітера Девіса, який у 1994-1998 роках працював у Glencore в Москві фінансовим контролером. У послужному списку Девіса робота в Києві в Central European Media Enterprises регіональним CFO у 2002-2005 роках, фінансовим консультантом Scythian Limited у 2005-2013 роках і в Oriel Ventures Limited у 2016-2017 роках.

Крім того, було припинено повноваження заступників голови правління Тетяни Киселевої та Вікторії Тищенко, членів правління Олени Прокопенко, Віктора Сивченка, Андрія Сторчака та Олександра Прокопенка.

Новими членами правління стали Натан Хазін, який раніше працював у Центрі впровадження та супроводу автоматизованих систем оперативного (бойового) управління Генштабу ЗСУ, Тетяна Гогенко - колишній начальник відділу чорних металів і феросплавів українського представництва в Києві компанії Glencore International AG і Юрій Кияшко, що працював фінансовим директором ТОВ "Левада-Ойл", топ-менеджером з оптової дистрибуції "BIOCOUNTRY" SRL (Молдова) і директором ТОВ "Трансконсалтинг".

"Нова команда має провести аудит компанії і разом із радником з приватизації BDO&KPMG Baker McKenzie підготувати повне розкриття інформації про компанію. Питанням надзвичайної важливості є відновлення довіри до установи. Довіри не до слів, а до реальних дій нового менеджменту, що дасть змогу державі отримати справедливу ціну за компанію і залучити компетентних інвесторів, які приведуть її до успіху", - прокоментував ці кадрові зміни Сенниченко.

У держреєстрі керівником підприємства в статусі в. о. з 20 лютого цього року призначений Михайло Макаров, а з 8 квітня в статусі т. в. о. - Пітер Девіс.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочала фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.).

ОГХК реалізує продукцію більш ніж до 30 країн світу. Основні ринки збуту - ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки.

Уряд в серпні 2016 року відніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації в 2017 році. Її терміни декілька разів відкладали, востаннє - до літа цього року у зв'язку з коронакризою та карантином. Готує ОГХК до приватизації "BDO корпоративні фінанси" у складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine та Asset Expertise. ФДМ уже повідомив про інтерес до підприємства понад 15 потенційних покупців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА