15:48 20.04.2020

Пандемія коронавірусу загрожує новою продовольчою кризою у світі - заступник міністра сільського господарства Китаю

2 хв читати

Пандемія коронавірусу COVID-19 може стати потрясінням для міжнародних сільськогосподарських ринків і спричинити нову міжнародну продовольчу кризу, заявив у понеділок під час відеоконференції заступник міністра сільського господарства Китаю Юй Канчжень.

"Швидке поширення глобальної епідемії привнесло колосальну невизначеність у міжнародну торгівлю сільськогосподарськими товарами та на ринки", - сказав він.

"Якщо епідемія і дали поширюватиметься й посилюватиметься, вплив на сільськогосподарське виробництво і торгівлю, безперечно, погіршиться, а це може спровокувати новий виток продовольчої кризи", - попередив заступник міністра.

Він уточнив, що спроби низки країн забезпечити внутрішнє постачання продовольства викликали коливання цін на відповідну продукцію у світі.

За його словами, пандемія може вплинути на китайський експорт овочів, чаю та продукції рибних ферм.

Юй Канчжень також сказав, що паралельно з цим Китаю доводиться боротися з африканською чумою свиней, ризик якої зростає в міру відновлення постраждалого від захворювання поголів'я худоби.

Міністр сільського господарства КНР Хань Чанфу, що виступав на тій самій конференції, у свою чергу, заявив, що Китаю продовольча криза не загрожує і що Пекін зможе забезпечити постачання зернових та інших головних продовольчих культур.

Раніше такі найбільші продовольчі компанії, як Unilever, Nestle та PepsiCo, разом із Фондом ООН, фермерськими асоціаціями, науковцями та низкою НВО направили на адресу G7 та G20 листа з попередженням, що світові постачання продовольства будуть підірвані пандемією коронавірусу, і якщо уряди різних країн не вживуть належних заходів, то кількість голодуючих у світі може зрости удвічі – до 1,6 млрд людей.

У квітні голови одразу кількох міжнародних організацій попередили, що ситуація навколо COVID-19 загрожує перебоями з постачанням продовольства у світі за відсутності належних заходів влади. З такими попередженнями виступили голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус, гендиректор Світової організації торгівлі (СОТ) Роберто Азеведо та голова Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Цюй Дуньюй.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА