Інтерфакс-Україна
08:13 24.04.2020

Влада працює над недопущенням зриву посівної та отриманням запланованих обсягів зернових

2 хв читати
Влада працює над недопущенням зриву посівної та отриманням запланованих обсягів зернових

Радник президента України з питань економіки Олег Устенко провів другу робочу зустріч із представниками агропромислового комплексу, на якій обговорили продовольчу безпеку держави і забезпечення врожаю в умовах надзвичайної ситуації через коронавірус.

"Наразі є контроль за перебігом весняної посівної кампанії та всі необхідні дії уряду, спрямовані на недопущення зриву посівної та отримання запланованих обсягів зернових. Сьогодні досягнуто першої мети – сталої координації галузей, задіяних у забезпеченні продовольчої безпеки", - зазначив він на зустрічі, повідомляє в четвер прес-служба глави держави.

Устенко зазначив, що в сучасних умовах продовольча безпека України є одним із пріоритетів для президента, а спільно з урядом розробляється першочерговий план подолання негативних наслідків в економіці через тривалий карантин.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко наголосив, що, незважаючи на обмеження й виникнення проблем в останній місяць, вдалося утримати ситуацію з продовольчою безпекою в країні.

"Ми розуміємо всю проблематику та виклики, які стоять і перед аграріями, і перед хіміками. Наше завдання сьогодні – забезпечити та зібрати врожай, щоб було достатньо і засобів захисту рослин, і добрив. Щоб аграрії мали доступ до пального, мали можливість доставки своїх працівників на поля", - сказав він.

Петрашко додав, що спільним завданням для уряду, Офісу президента і РНБО є збір врожаю, а також надання можливості аграрним компаніям виконати свої виробничо-технологічні цикли, що дасть можливість експортувати надлишки врожаю.

Серед ключових пріоритетів міністр Петрашко назвав державну підтримку АПК і кредитування.

Крім того, на зустрічі обговорили пропозиції щодо спільного Меморандуму щодо кроків з підтримки вітчизняного АПК. Його розробили за участю представників аграрних компаній, а також виробників сільськогосподарської техніки.

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА