20:28 27.04.2020

Україна може розраховувати лише на одну програму МВФ - EFF або RFI

2 хв читати
Україна може розраховувати лише на одну програму МВФ - EFF або RFI

Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду або від $5,5 млрд до $8 млрд за програмою розширеного фінансування EFF, або $1,4 млрд через інструмент швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI), об'єднання цих програм неможливе, заявив екс-міністр фінансів Ігор Уманський.

"Україна офіційно звернулася до МВФ за новою програмою. Наявність двох програм неможлива. Або ж ми отримуємо програму EFF у збільшеному розмірі - $8 млрд... або ми відмовляємося від програми EFF і звертаємося за програмою коронавірусу... $1,4 млрд", - сказав він в інтерв'ю виданню "Страна.ua" в понеділок.

Уманський пояснив, що програма з коронавірусу (RFI) має такі самі умови повернення і ставку, що і програма EFF, а на інші інструменти допомоги від фонду можуть розраховувати лише найбідніші країни, до яких Україна не входить.

За його словами, "уряд грається" в спробу об'єднати дві програми, хоча це неможливо.

Екс-міністр зазначив, що в разі провалу "банківського" закону, що є умовою надання EFF, Україні потрібно буде звертатися до МВФ за програмою COVID. "Але в будь-якому разі ухвалити рішення потрібно до середини травня. Інакше немає ліквідності казначейства. А Нацбанк зайняв позицію, що вони не надаватимуть підтримку ліквідності бюджету", - наголосив Уманський.

Він також зазначив, що у Мінфіну немає можливості вийти на зовнішні ринки до того, як вирішиться питання з МВФ.

Як повідомлялося, Уманського призначили на посаду глави Мінфіну 4 березня 2020 року, а 30 березня Верховна Рада звільнила його з цієї посади і призначила з другої спроби екс-заступника міністра фінансів та екс-заступника глави Адміністрації президента Сергія Марченка.

Марченко в понеділок повідомив, що Україна очікує в 2020 році два транші від МВФ за програмою EFF $1,75 млрд та обговорює можливість збільшення суми цих траншей, проте за програмами для боротьби з коронавірусом переговорів не веде.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА