14:39 28.04.2020

Укрексімбанк вивчає сценарій викупу своїх єврооблігацій з ринку - голова правління

4 хв читати
Укрексімбанк вивчає сценарій викупу своїх єврооблігацій з ринку - голова правління

Державний Укрексімбанк (Київ) розглядає сценарій викупу своїх єврооблігацій з ринку з їх заміною на більш дешеві та довгострокові ресурси, повідомив голова правління фінзакладу Євген Мецгер.

"Як один із робочих сценаріїв розглядається викуп наших єврооблігацій з ринку, ставка за якими становить до 10% у доларах, і заміщення їх більш дешевими й довгостроковими ресурсами від МФО", - сказав він в інтерв'ю виданню "Український капітал".

Крім того, Мецгер повідомив, що банк веде діалог про докапіталізацію з Міністерством фінансів як представником власника і з Національним банком (НБУ).

"Формально менеджмент спочатку обговорить ситуацію, що склалася, і прогноз діяльності з наглядовою радою, а потім попросить її звернутися по докапіталізацію до уряду. На весь цикл, припускаємо, нам буде потрібен час до кінця другого кварталу", - додав він.

Голова правління Укрексімбанку наголосив, що додатковий капітал банку потрібен, щоб дати йому можливість розвиватися.

Він уточнив, що без додаткового капіталу банк також не зможе надати необхідну в період пандемії підтримку низці клієнтів і ключовим секторам економіки.

"Розраховувати на свої сили, отримувати прибуток, потім його інвестувати у власний капітал - це досить довгий шлях, враховуючи, що фінансовий результат банку за 2019 рік не дозволяє реінвестувати прибуток у капітал. Минулий менеджмент у нас задекларував у листах про доходи близько 600 з гаком мільйонів гривень. Але в реальності, боюся, ми отримаємо набагато скромнішу цифру", - додав Мецгер.

За його словами, у банку зараз досить негативна динаміка за операційним доходом, через що немає можливості швидко накопичити фінрезультат для покриття разових негативних ефектів, а на відтворення робочої бізнес-моделі і на розворот тренду новій команді менеджменту потрібен час.

Мецгер додав, що нині портфель проблемних кредитів (NPL) банку перевищує 70 млрд грн, відповівши, що частина з них "має формат відкладених проблем".

"Ці проблеми накопичувалися не один рік. Є як об'єктивні чинники його формування - АТЕ, девальвація, політичний чинник, зараз пандемія, так і, ймовірно, людський фактор, який ми можемо м'яко охарактеризувати як "відсутність якісного корпоративного управління", - додав голова правління Укрексімбанку.

Як повідомлялося, Укрексімбанк у листопаді 2019 року розмістив 10-річні єврооблігації на $100 млн під 9,95% річних із метою заміщення субординованого кредиту, також залученого шляхом випуску єврооблігацій, погашення якого розпочинається у 2020 році. Лід-менеджерами випуску стали J.P.Morgan та Morgan Stanley. Заявки подало близько 50 інвесторів на загальну суму $300 млн.

Остаточний розподіл інвесторів став таким: Швейцарія - 30%, Велика Британія - 29%, США - 26%, інші країни Європи - 9% та Азія - 6% за географічною ознакою; управлінці активами і фонди - 61%, хедж-фонди - 21%, банки і приватні банки - 18% за типом інвесторів.

Останнього разу банк виходив на борговий ринок у березні 2018 року, коли розмістив євробонди (LPN) на 4,051 млрд грн зі ставкою купона 16,5% річних і погашенням у березні 2021 року.

Нині в обігу є також реструктуризовані в 2015 році три випуски єврооблігацій Укрексімбанку: на $750 млн із терміном погашення у 2022-му, на $125 млн - із погашенням у 2023-му і на $600 млн - із погашенням у 2025 році. За кожним передбачено амортизаційний механізм погашення. Зокрема, за єврооблігаціями-2022, купон за якими становить 9,625%, передбачена виплата 50% основної суми 27 квітня 2019 року, решта 50% - шістьма рівними піврічними траншами.

Для єврооблігацій-2023 50% основної суми виплачується 9 лютого 2020 року, решта 50% - шістьма рівними піврічними траншами починаючи з 9 серпня 2020 року; за єврооблігаціями-2024 50% основної суми виплачується 22 січня 2021 року, решта 50% - вісьмома рівними піврічними траншами починаючи з 22 липня 2021 року. Ставка купона за євробондами-2023 встановлена на рівні 7%+ ставка шестимісячного LIBOR, за євробондами-2024 - 9,75%.

Укрексімбанк створено в 1992 році, єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2020 року за розміром загальних активів (202,922 млрд грн) Укрексімбанк посідав 3-тє місце серед 75 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго": 70% боргів за тепло і гарячу воду в столиці припадають на 15%, як правило, елітних клієнтів

Кабмін схвалив залучення до $15 млрд гранту через Світовий банк за рахунок заморожених активів РФ

У листопаді вартість опалення в будинках із виконаними енергоефективними заходами в Києві - на 30% нижча

Енергооб'єкти в кількох регіонах пошкоджені через атаку РФ - "Укренерго"

АЗК "Укрнафти" продовжують працювати в період відключень е/е

Держдеп США створив робочу групу з економічного відновлення України

ОПК України зріс у 10 разів із лютого-2022 і здатний відібрати частку світового ринку у РФ - в.о.спецпредставника США

"Укрінтеренерго" як ПОН вимагає відключити "Харківводоканал" від е/е за борги

Голова комітету Ради Гетманцев очікує ухвалення закону про віртуальні активи в I кв.-2025

МВФ розгляне виділення Україні $1,1 млрд за підсумками шостого перегляду програми EFF 20 грудня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА