16:00 29.04.2020

Україна та Угорщина з 1 травня запускають віртуальний реверс газу

2 хв читати
Україна та Угорщина з 1 травня запускають віртуальний реверс газу

Оператори ГТС України та Угорщини з 1 травня 2020 року запустять віртуальний реверс газу, об'єднавши дві фізичні точки передачі газу на кордоні країн в одну віртуальну, повідомив голова ОГТСУ Сергій Макогон.

"Ми не зупиняємося на досягнутому. Сьогодні новий прорив - ми об'єднали дві фізичні точки передачі газу на кордоні Україна-Угорщина в одну віртуальну, яка включає дві фізичні", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, це забезпечить трейдерам легкість і гнучкість купівлі потужностей на кордоні, а операторам ГТС - гнучкість у плануванні фізичних потоків.

"Уже не потрібно бронювати конкретну фізичну точку, просто обирається напрямок транспортування газу, а оператори вже самостійно приймають рішення про спосіб фізичного транспортування газу (...) Уже немає необхідності транспортувати потоки у зустрічних напрямках - відбувається взаємозалік зустрічних потоків, а це економія паливного газу", - зазначив Макогон.

Окрім того, значно зростають потужності з імпорту газу, так тепер фактично імпортуватися може весь обсяг транзиту/експорту за рахунок механізму віртуального реверсу.

Як повідомлялося, оператори газотранспортних систем України та Словаччини з 1 березня 2020 року запустили віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород", а наприкінці січня 2020 року Україна розпочала віртуальний реверс природного газу з Польщі через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі".

Можливість створення віртуальних точок з'єднання з'явилася після підписання Україною та Росією нового транзитного контракту на основі європейських правил. Згідно з попереднім десятирічним контрактом така можливість була заблокована, оскільки Берегове, Дроздовичі та Вельке Капушани використовували для транзиту газу в Європу, через що Україна для імпорту змушена була використовувати паралельні точки.

"Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони виробляють взаємозалік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль пропонує призначити Абрамовського міністром екології, Ткаченка - міністром культури і Стефанишину - віце-прем'єром з євроінтеграції

Відвідуваність київських ТРЦ у перший вікенд значно нижча за докарантинну, візити стали більш цільовими

"Укрпошта" відзначає зростання обсягів замовлень українців з AliExpress від початку року на 74%

ДТЕК вважає попередні висновки АМКУ щодо зловживань у БуТЕС необґрунтованими, вбачає адміністративний тиск

ЄІБ та Мінрегіон підписали угоду про співпрацю для сприяння енергоефективності громадських будівель в Україні

Мінсоцполітики оцінює потенційне недоотримання ЄСВ 2020 року в 17,7 млрд грн

Мінфін України знизив ставку за 3-міс. ОВДП до 9,9% і за 6-міс. до 10,27%

Законопроекти про впровадження плати за використання автодоріг вантажним транспортом мають максимально враховувати інтереси українських перевізників

Саакашвілі має намір заблокувати впровадження квот на імпорт міндобрив

"Вог Рітейл" продовжив контракт із "Укрзалізницею" на організацію харчування у швидкісних поїздах зі збільшенням щомісячного платежу, новий конкурс планується у вересні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА