Інтерфакс-Україна
16:00 29.04.2020

Україна та Угорщина з 1 травня запускають віртуальний реверс газу

2 хв читати
Україна та Угорщина з 1 травня запускають віртуальний реверс газу

Оператори ГТС України та Угорщини з 1 травня 2020 року запустять віртуальний реверс газу, об'єднавши дві фізичні точки передачі газу на кордоні країн в одну віртуальну, повідомив голова ОГТСУ Сергій Макогон.

"Ми не зупиняємося на досягнутому. Сьогодні новий прорив - ми об'єднали дві фізичні точки передачі газу на кордоні Україна-Угорщина в одну віртуальну, яка включає дві фізичні", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, це забезпечить трейдерам легкість і гнучкість купівлі потужностей на кордоні, а операторам ГТС - гнучкість у плануванні фізичних потоків.

"Уже не потрібно бронювати конкретну фізичну точку, просто обирається напрямок транспортування газу, а оператори вже самостійно приймають рішення про спосіб фізичного транспортування газу (...) Уже немає необхідності транспортувати потоки у зустрічних напрямках - відбувається взаємозалік зустрічних потоків, а це економія паливного газу", - зазначив Макогон.

Окрім того, значно зростають потужності з імпорту газу, так тепер фактично імпортуватися може весь обсяг транзиту/експорту за рахунок механізму віртуального реверсу.

Як повідомлялося, оператори газотранспортних систем України та Словаччини з 1 березня 2020 року запустили віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород", а наприкінці січня 2020 року Україна розпочала віртуальний реверс природного газу з Польщі через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі".

Можливість створення віртуальних точок з'єднання з'явилася після підписання Україною та Росією нового транзитного контракту на основі європейських правил. Згідно з попереднім десятирічним контрактом така можливість була заблокована, оскільки Берегове, Дроздовичі та Вельке Капушани використовували для транзиту газу в Європу, через що Україна для імпорту змушена була використовувати паралельні точки.

"Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони виробляють взаємозалік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

Кабмін погодив залучення 100 млн євро ЄІБ на відновлення критичної та соціальної інфраструктури - Шмигаль

Україна покращить процедуру відбору та призначення наглядових рад держкомпаній до серпня 2025 р. - програма з МВФ

"Укрнафта" за 2024 р. отримала 16,38 млрд грн чистого прибутку – CEO

Молоко у березні подешевшало до 16,4 грн/кг, ціни будуть і далі знижуватись

Акції Xiaomi знизилася на новинах про аварію її електромобіля в Китаї

Kormotech розглядає можливість розміщення виробництва сухих кормів у Румунії

За програмою "Перезавантаження" ВПО отримали 19 млн грн мікронтантової підтримки від УЧХ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА