Інтерфакс-Україна
16:00 29.04.2020

Україна та Угорщина з 1 травня запускають віртуальний реверс газу

2 хв читати
Україна та Угорщина з 1 травня запускають віртуальний реверс газу

Оператори ГТС України та Угорщини з 1 травня 2020 року запустять віртуальний реверс газу, об'єднавши дві фізичні точки передачі газу на кордоні країн в одну віртуальну, повідомив голова ОГТСУ Сергій Макогон.

"Ми не зупиняємося на досягнутому. Сьогодні новий прорив - ми об'єднали дві фізичні точки передачі газу на кордоні Україна-Угорщина в одну віртуальну, яка включає дві фізичні", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, це забезпечить трейдерам легкість і гнучкість купівлі потужностей на кордоні, а операторам ГТС - гнучкість у плануванні фізичних потоків.

"Уже не потрібно бронювати конкретну фізичну точку, просто обирається напрямок транспортування газу, а оператори вже самостійно приймають рішення про спосіб фізичного транспортування газу (...) Уже немає необхідності транспортувати потоки у зустрічних напрямках - відбувається взаємозалік зустрічних потоків, а це економія паливного газу", - зазначив Макогон.

Окрім того, значно зростають потужності з імпорту газу, так тепер фактично імпортуватися може весь обсяг транзиту/експорту за рахунок механізму віртуального реверсу.

Як повідомлялося, оператори газотранспортних систем України та Словаччини з 1 березня 2020 року запустили віртуальний реверс через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород", а наприкінці січня 2020 року Україна розпочала віртуальний реверс природного газу з Польщі через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі".

Можливість створення віртуальних точок з'єднання з'явилася після підписання Україною та Росією нового транзитного контракту на основі європейських правил. Згідно з попереднім десятирічним контрактом така можливість була заблокована, оскільки Берегове, Дроздовичі та Вельке Капушани використовували для транзиту газу в Європу, через що Україна для імпорту змушена була використовувати паралельні точки.

"Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони виробляють взаємозалік.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Монопольне становище "Енергоатому" та обмежений імпорт сприяють найвищій ціні української е/е в Європі – ексміністерка енергетики

Зростання цін на нафту сповільнилося до вечора, Brent торгується біля $74 за барель

На зовнішні ринки в червні поставлено 1,2 млн тонн зерна - Мінагрополітики

До кінця липня напрям “Ремонт і виробництво” УЗ виготовить третину річного плану рейкової накладки

Ощадбанк з початку 2025р. надав великому бізнесу енергокредитів на EUR87 млн

Курс євро до гривні сягнув історичного максимуму – 48,08 грн/1EUR

"Харківводоканал" заборгував "Харківобленерго" приблизно 2 млрд грн за розподіл е/е

Шикеринець, Немчинов, Саловський та Пушкар очолили рейтинг кандидатів на посаду члена НКРЕКП

"Ліси України" вперше закуплять партію харвесторів для формування лісу

ЄС відкрив свій ринок для українського насіння соняшника, ріпака і буряка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА