13:23 30.04.2020

Україна здійснила тестові постачання газу до Польщі зі Словаччини та своїх ПСГ на випадок зупинення роботи газопроводу "Ямал-Європа"

2 хв читати
Україна здійснила тестові постачання газу до Польщі зі Словаччини та своїх ПСГ на випадок зупинення роботи газопроводу "Ямал-Європа"

Україна здійснила тестові постачання природного газу зі Словаччини до Польщі через свою газотранспортну систему (ГТС), а також зі своїх підземних сховищ (ПСГ) до Польщі, повідомив голова "ОГТСУ" Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що транзитний контракт між Польщею та РФ на постачання газопроводом "Ямал-Європа" потужністю 33 млрд куб. м спливає 18 травня 2020 року. Про фінальні домовленості поки що не відомо. Також станом на 27 квітня "Газпром" не виконував рішення Стокгольмського арбітражу щодо перегляду формули ціни за контрактом на постачання газу до Польщі газопроводом "Ямал-Європа".

"З метою підготовки до різних можливих сценаріїв розвитку ситуації на замовлення низки трейдерів було проведено тестові постачання газу зі Словаччини до Польщі через ГТС України в режимі #shorthaul, а також постачання з ПСГ України до Польщі. Ці постачання підтвердили можливість повністю забезпечити необхідним ресурсом Польщу у випадку припинення/скорочення постачань із РФ", - зазначив Макогон.

"Україна ще раз довела, що продовжує залишатися важливим елементом енергетичної безпеки Європи", - резюмував він.

PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ "Газпром" і "Газпром експорт" у 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється до Польщі за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав постачання майже 10 млрд куб. м газу на рік, мінімальна річна контрактна кількість - 8,7 млрд куб. м на рік. Договір діє до 2022 року.

30 березня Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення скорегувати формулу ціни за контрактом на постачання газу до Польщі газопроводом "Ямал-Європа". Рішення суду є обов'язковим до виконання, хоча може бути оскаржене протягом 60 днів. "Газпром" продовжив виставляти PGNiG рахунки за старою формулою і поки що не повернув присуджену польській стороні компенсацію переплати в $1,5 млрд.

Заступник міністра державних активів Польщі (а в минулому - віце-президент PGNiG) Януш Ковальський дав дуже різке та емоційне інтерв'ю виданню Wprost, висловившись саме за жорсткий варіант виконання рішення суду, заявивши, що, за його інформацією, саме в цьому напрямі працює PGNiG.

Польська компанія 30 квітня повідомила, що "Газпром" погодився внести зміни до виставлених рахунків за постачання газу на адресу польської PGNiG після рішення арбітражу про зміну формули ціни контракту.

"Газпром" заявляє про впровадження нових цінових умов для Ямальського контракту. "Газпром" заявив, що коригуватиме рахунки, виставлені за постачання газу в березні й квітні 2020 року. Заява "Газпрому" відповідає очікуванням PGNiG щодо повного і негайного виконання рішення Арбітражного суду", - йдеться в прес-релізі PGNiG.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР ухвалила закон про приєднання України до протоколу про е-накладну під час перевезення вантажів

Ціни на фрукти і ягоди в Україні перебувають на історично високому рівні - УПОА

Засідання МВФ із затвердження нової програми stand-by очікується до 10 червня - прем'єр України

Шмигаль пропонує призначити Абрамовського міністром екології, Ткаченка - міністром культури і Стефанишину - віце-прем'єром з євроінтеграції

Відвідуваність київських ТРЦ у перший вікенд значно нижча за докарантинну, візити стали більш цільовими

"Укрпошта" відзначає зростання обсягів замовлень українців з AliExpress від початку року на 74%

ДТЕК вважає попередні висновки АМКУ щодо зловживань у БуТЕС необґрунтованими, вбачає адміністративний тиск

ЄІБ та Мінрегіон підписали угоду про співпрацю для сприяння енергоефективності громадських будівель в Україні

Мінсоцполітики оцінює потенційне недоотримання ЄСВ 2020 року в 17,7 млрд грн

Мінфін України знизив ставку за 3-міс. ОВДП до 9,9% і за 6-міс. до 10,27%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА