20:05 04.05.2020

Транзит газу через ГТС України за 4 міс. знизився майже вдвічі

2 хв читати
Транзит газу через ГТС України за 4 міс. знизився майже вдвічі

Транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України в січні-квітні 2020 року скоротився на 47,1% (на 13,8 млрд куб. м) порівняно з аналогічним періодом 2019 року - до 15,5 млрд куб. м.

Згідно з повідомленням ТОВ "Оператор ГТС України", зокрема в західному напрямку транзит становив 14 млрд куб. м, що на 41% менше, ніж за чотири місяці 2019 року, в південному (балканському) - 1,5 млрд куб. м (-71%).

При цьому "південний" транзит через ГВС "Орловка" (Румунія) становив лише 0,3 млрд куб. м (-92%), до Молдови - 1,2 млрд куб. м (-4%). Падіння транзиту трансбалканським коридором пов'язане із запуском із початку поточного року газопроводу "Турецький потік".

Транзит через ГТС України до ЄС і Молдови квітні-2020 становив 4,4 млрд куб. м, що на 46% (на 3,8 млрд куб. м) менше, ніж у квітні-2019.

Водночас "Газпром" повністю оплатив заброньовані транзитні потужності за чотири місяці (178 млн куб. на добу).

У ОГТСУ також зазначають, що, крім транзиту газу з РФ, у квітні компанія здійснила транспортування тестових обсягів зі Словаччини до Польщі на замовлення міжнародного трейдера в рамках нової послуги short-haul (транзит на короткі відстані між європейськими країнами).

Голова ОГТСУ Сергій Макогон констатував, що після запуску першої нитки "Турецького потоку" Україна фактично повністю втратила транзит газу з РФ до Туреччини і Південної Європи (Греції і Болгарії), а після завершення будівництва трубопроводу в Болгарії і запуску другої нитки "Турпотоку" (кінець 2020 року - початок 2021) країна втратить ще частину транзиту, який йде до Угорщини і Сербії (до 15 млрд куб. м).

"Тому критично важливо не допустити завершення будівництва "Північного потоку-2", оскільки це призведе до повної втрати транзиту вже з 2025 року. Для України це $2,5-3 млрд доларів щорічного доходу від транзиту. Потенційне рішення німецького енергетичного регулятора поширити правила європейської газової директиви на "ПП-2" може значно знизити рентабельність цього проекту, оскільки "Газпром" зможе завантажити тільки 50% його потужності", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомлялося, Україна в 2019 році збільшила транзит природного газу через свою ГТС на 3,2% (на 2 млрд 806,7 млн куб. м) порівняно з 2018 роком - до 89 млрд 585,9 млн куб. м. Зокрема, транзит газу через країну до Європи за минулий рік становив 86,696 млрд куб. м (+3,4% до 2018-го), до Молдови - 2 млрд 889,9 млн куб. м (-1,7%).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зацікавлені країни можуть оскаржити в СОТ рішення України квотувати імпорт міндобрив

Наглядова рада Lufthansa відкинула висунуті ЄС умови фіндопомоги

Представники кількох галузей виступили проти пропозицій групи "Приват" ввести мито 8,46% на імпортне паливо

Голова профільного комітету заперечує поширення правил КІК на стартапи

Протекціоністські заходи навряд чи дозволять вивести Україну з кризи

"Форум реформ в Україні" у Німеччині заплановано на перший квартал 2021 року - зустріч Шмигаля з німецьким бізнесом

Голова "Укравтодору" передав до СБУ записи щодо тиску на діяльність агентства

Українські банки відзначають відсутність проблем із готівковою валютою

Домашні СЕС після закінчення дії "зеленого" тарифу зможуть вільно виходити на ринок е/е - представник Держенергоефективності

Українські виноградарі та винороби закликають владу країни знизити податкове навантаження і запровадити мита на імпорт для підтримки галузі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА