14:00 06.05.2020

"Нафтогаз" має на своїх рахунках 7 млрд грн, $1,74 млрд і EUR340 млн

2 хв читати
"Нафтогаз" має на своїх рахунках 7 млрд грн, $1,74 млрд і EUR340 млн

НАК "Нафтогаз України" має на своїх рахунках 7 млрд грн, $1,74 млрд і EUR340 млн, повідомив голова правління компанії Андрій Коболєв.

"Сумарно, за нинішнім курсом, ці кошти становлять 64,1 млрд грн. Отже, у будь-який момент, коли акціонер прийме рішення про виплату дивідендів або отримання коштів в інший спосіб, ці кошти можуть бути передані до держбюджету для фінансування програм", - сказав він під час засідання Кабінету Міністрів у середу.

Коболєв також нагадав, що НАК ще в листопаді спрямувала до держбюджету 8,5 млрд грн дивідендів за діяльність у 2019 році, а також викупила ОВДП на суму $800 млн.

У свою чергу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив у тижневий термін розробити механізми залучення частини наявних у НАК коштів через держбюджет на виконання програм у сфері медицини та інфраструктури, зокрема на будівництво і реконструкцію приймальних відділень лікарень і поліклінік у всій країні на суму мінімум 6 млрд грн, а також на будівництво доріг.

Як повідомлялося, група "Нафтогаз України" в 2019 році завдяки виплаті російським "Газпромом" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу отримала консолідований чистий прибуток 63,3 млрд грн, що в 5,5 раза (на 51,7 млрд грн) більше, ніж у 2018 році.

Раніше Кабінет Міністрів затвердив норматив відрахування частини прибутку НАК до держбюджету на рівні 95% від чистого прибутку за 2019 рік.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА