08:01 13.05.2020

ЄБРР очікує зростання економіки України в 2021р на 5% після спаду в 2020-му на 4,5%

2 хв читати
ЄБРР очікує зростання економіки України в 2021р на 5% після спаду в 2020-му на 4,5%

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допускає V-подібний сценарій для української економіки зі швидким відновленням у 2021-му на 5% після спаду цього року на 4,5%, відповідний прогноз банк опублікував у регіональному звіті в середу .

"Наш базовий сценарій передбачає поступове ослаблення заходів зі стримування і повернення до нормального життя в другій половині року, з деяким стійким негативним впливом на сукупний попит, зокрема в секторах послуг - туризм і готельний бізнес", - прокоментував його регіональний економіст ЄБРР і екс-голова Центробанку Македонії Дімітар Богов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

У листопаді 2019 року банк прогнозував зростання української економіки в цьому році на 3,5%.

"(Новий) сценарій узгоджується з V-подібним відновленням, і, швидше за все, за спадом у 2020 році піде порівняно швидке відновлення в 2021-му", - зазначив економіст.

Загалом, за оцінками ЄБРР, ВВП країн регіону його діяльності може скоротитися цього року в середньому на 3,5% через вплив коронавірусу, проте в 2021 році можливе зростання на 4,8%.

За прогнозом ЄБРР, економіка України повернеться до зростання в кінці третього кварталу 2020 року. Однак спиратися на ці очікування складно через безпрецедентну невизначеність, зазначив Богів.

"Якщо соціальне дистанціювання буде підтримуватися довше, ніж передбачалося, рецесія може бути набагато глибшою, і знадобляться роки, щоб знову вийти на показники ВВП на душу населення 2019 р.", - йдеться в звіті.

Заходи щодо стримування коронавірусу в регіонах ЄБРР негативно вплинули на внутрішній попит і пропозицію. Зовнішні шоки містять у собі різке падіння цін на товарно-сировинну продукцію, яке вдарило по її експортерам, порушення глобальних ланцюжків постачань, кризу туристичної галузі та скорочення обсягу грошових переказів. Зокрема, для України болючим є падіння цін на метали і зниження обсягу грошових переказів, йдеться в документі.

При цьому, "коронакриза" торкнулася сфери послуг і всіх експортних галузей, крім сільського господарства. Транспортні підприємства, готелі та ресторани, роздрібна торгівля і нерухомість, а також багато малих і середніх підприємств з різних секторів можуть опинитися на межі виживання.

"Очікується, що ці обставини ще більше зашкодять промисловості, яка вже перебувала в стані занепаду до кризи, викликаної Covid-19, і повернуть назад долі багатьох секторів послуг, які швидко росли в останні кілька років", - зазначив Богов.

"Ключовим завданням для уряду є підтримка тих підприємств, які є життєздатними і добре керованими, але виживанню яких загрожує ця надзвичайна криза", - підсумував Дімітар Богов.

Повний текст інтерв'ю буде опубліковано на головній сторінці сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне - УЗА

Україна до кінця травня експортує всі залишки зерна, що призведе до підвищення цін у країні та світі, - УЗА

"Укренерго" застосовуватиме графіки обмеження промспоживачів в умовах дефіциту в період весняно-літньої ремонтної кампанії - CEO

У четвер буде застосовано графіки обмеження для промспоживачів із 18:00 до 22:00 - "Укренерго"

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

Ferrexpo завершило 2023 рік із чистим збитком $84,8 млн

Україна експортувала українським морським коридором 40 млн т вантажів, скоротивши їх обробку в Дунайських портах на 16% у 1 кв.

Шмигаль обговорив з президентом Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України

"Кернел" повідомив про значне погіршення діяльності через ракетні атаки РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА