14:09 13.05.2020

ВР звільнила фізосіб-підприємців пенсійного віку і деякі категорії самозайнятих від сплати ЄСВ

1 хв читати
ВР звільнила фізосіб-підприємців пенсійного віку і деякі категорії самозайнятих від сплати ЄСВ

Верховна Рада в середу ухвалила в другому читанні та в цілому закон про збір та облік єдиного соціального внеску (щодо усунення дискримінації за колом платників, законопроект №2166), який звільняє від сплати ЄСВ фізосіб-підприємців пенсійного віку і самозайнятих у сфері науки, літератури, культури і медицини.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідне рішення проголосував 321 народний депутат за необхідних 226 голосів.

"Законопроект №2166 розроблений для удосконалення норм законодавства щодо нарахування ЄСВ особам, які ведуть незалежну професійну діяльність, усунення дискримінації платників ЄСВ та припинення несправедливої сплати ЄСВ самозайнятими особами та ФОП, якщо вони не отримали дохід, і штрафних санкцій за його несплату", - пояснив автор законопроекту депутат Євген Петруняк.

Як пояснюється в супровідних документах до законопроекту, через законодавчі колізії деяким категоріям підприємців двічі нараховують ЄСВ, тоді як закон пропонує вирішити це питання.

Окрім цього, обов'язок сплати ЄСВ пенсіонерами, які ведуть незалежну професійну діяльність, є дискримінаційним, а встановлення обов'язку сплачувати єдиний соціальний внесок без отримання доходу є непослідовним у контексті законодавства про ЄСВ, вважають автори законопроекту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА