21:14 13.05.2020

НБУ оприлюднив підходи до майбутнього регулювання ринку ломбардів

2 хв читати
НБУ оприлюднив підходи до майбутнього регулювання ринку ломбардів

Національний банк України (НБУ) оприлюднив Білу книгу "Майбутнє регулювання діяльності ломбардів", яка є п'ятим із шести запланованих секторальних документів, що описують поточний стан ринків, їхні проблеми та плановані зміни в регулюванні.

На сайті центробанку повідомляється, що однією з ключових цілей нового регулювання ринку ломбардів, викладеного в Білій книзі, стане захист прав осіб, які користуються послугами ломбардів, а також розширення можливостей для ломбардів.

Згідно з повідомленням, НБУ розглядає можливість обмеження на рівні закону відповідальності клієнтів за кредитними договорами з ломбардами в межах вартості заставленого майна. Це означає, що у разі неспроможності позичальника сплатити борг з урахуванням відсотків за користування позикою його повну заборгованість перед ломбардом буде погашено за рахунок застави, й жодних додаткових вимог до позичальника в ломбарда бути не може.

По-друге, регулятор прагне підвищити рівень інформування клієнтів про умови ломбардного кредитування. Так, розглядається можливість упровадити обов'язкове надання клієнту ломбардного квитка або встановити додаткові вимоги до договору з позичальником, де умови будуть викладені в стислій і доступній для прочитання формі.

По-третє, у ломбардів з’явиться можливість здійснювати готівковий обмін валют та переказ коштів без відкриття рахунків. Крім того, ломбарди матимуть право надавати інші супровідні послуги чи здійснювати іншу господарську діяльність, яка необхідна їм для надання фінансових послуг. При цьому, залишиться вимога щодо кредитування лише під заставу майна.

Крім того, планується спростити вимоги до ломбардів щодо приміщення і місця надання послуг, безпеки, звітності та обліку документів.

Оскільки ломбарди не залучають кошти населення, основним видом нагляду стане нагляд за ринковою поведінкою, а переважною формою – безвиїзний нагляд.

Ломбарди будуть зобов’язані підтримувати капітал на рівні 500 тис. грн, а за наявності відокремлених підрозділів - не менше ніж 1 млн грн. Також планується встановити підвищені чи додаткові вимоги для ломбардів, які надаватимуть інші фінансові послуги, крім кредитування, на рівні щонайменше 5 млн грн.

Водночас для створення сприятливих умов для розвитку ринку Національний банк планує чітко врегулювати та розширити джерела фінансування ломбардів, додатково дозволивши залучати кошти в афілійованих осіб та кошти на умовах субординованого боргу, зокрема від юридичних і фізичних осіб, які є кваліфікованими інвесторами.

Упровадження змін потребуватиме зусиль від учасників ринку, тому терміни приведення діяльності ломбардів у відповідність до нових вимог визначатимуться лише після детального ознайомлення зі станом ринку, з урахуванням об’єктивних строків та можливостей виконати нові вимоги, уточнює регулятор.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Euroclear у липні переведе EUR1,55 млрд доходів від заморожених російських активів у фонд для України

Експорт газу з Азербайджану у 2024 р. становитиме 25 млрд куб. м

Ситуацію в енергетиці останніми днями ускладнили пожежі на трьох трансформаторах Південноукраїнської АЕС

"Укрнафта" стала провайдером стандартів API в Україні

Бум будівництва нової розподіленої генерації варто очікувати наступного року - радник прем'єра

McDonald's в Україні оснастив генераторами вже понад 70% ресторанів

Уряд конкретизував перелік об'єктів критичної інфраструктури з пріоритетним електропостачанням

Після спаду спеки обсяги відключень е/е знизяться - голова Держенергонагляду

Уряд пропонує збільшити видатки держбюджету-2024 на 434,6 млрд грн і доходи на 214,5 млрд грн

Бізнес скаржиться на затримку відображення статусу критично важливих підприємств у "Дії"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА