17:07 14.05.2020

Зеленський планує ветувати податковий закон №1210

2 хв читати
Зеленський планує ветувати податковий закон №1210

Президент України Володимир Зеленський має намір накласти вето на ухвалений раніше Верховною Радою податковий закон №1210 зі своїми пропозиціями, повідомив уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко.

"На законопроект (№1210 - ІФ) буде накладено вето з пропозиціями та зауваженнями президента. Виходячи з цього "соєві правки" з точки зору реалізації за цим законопроектом - питання зняте", - сказав він під час онлайн-конференції в четвер.

За словами уповноваженого президента, сьогодні є розуміння і підтримка з питання скасування "соєвих правок" з боку аграрного комітету та уряду, і в планах піти шляхом прийняття депутатського законопроекту авторства депутата Олега Тарасова (фракції "Слуга народу").

"Наприкінці травня Верховна Рада переходить у штатний режим роботи, ми проведемо додаткові консультації з депутатськими групами, думаю, в разі активної роботи протягом календарного місяця ми закриємо це питання, оскільки була публічна обіцянка президента щодо "соєвих правок", - зазначив Лещенко.

Крім того, Лещенко уточнив, що якщо законопроект буде ухвалений, то набуде чинності з моменту його оприлюднення.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, зі свого боку, допускає можливість ветування цього законопроекту.

Закон містить норми стосовно впровадження плану BEPS щодо відмивання доходів, що значилося серед попередніх умов укладення угоди з Міжнародним валютним фондом.

У коментарі агентству Гетманцев зазначив, що ВР не зможе ухвалити законопроект про BEPS в оперативному режимі в разі ветування закону №1210.

Раніше джерела в Офісі президента та Кабміні повідомляли, що як базовий розглядається варіант підписання президентом цього закону з одночасним внесенням законопроекту з поправками до нього.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 січня цього року ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу, який передбачає, зокрема, скасування "соєвих правок", через які експортери сої та ріпаку втратили право на відшкодування податку на додану вартість (ПДВ).

Законопроект №1210 з техніко-юридичними правками підтримали 283 народні депутати.

У грудні 2019 року президент України Володимир Зеленський закликав уряд і парламент ухвалити закон про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих соєвих правок.

У грудні 2017 року Верховна Рада затвердила "соєві правки", якими скасувала відшкодування ПДВ при експорті сої з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, ріпаку з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА