Інтерфакс-Україна
13:39 19.05.2020

Кулеба запросив Американську торговельну палату і Європейську Бізнес Асоціацію спільно з МЗС розвивати торгівлю та залучати інвестиції

2 хв читати
Кулеба запросив Американську торговельну палату і Європейську Бізнес Асоціацію спільно з МЗС розвивати торгівлю та залучати інвестиції

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував президенту Американської торговельної палати в Україні Енді Гундеру і виконавчому директору Європейської Бізнес Асоціації Анні Дерев'янко співпрацю для розвитку торгівлі й залучення інвестицій, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

"У США, країнах Азії, державах ЄС захист вітчизняного бізнесу за кордоном, розвиток торгівлі, залучення інвестицій є одними з ключових функцій міністерств закордонних справ. Нині ми будуємо в Україні саме таку ефективну систему економічної дипломатії. Я запрошую провідний український бізнес об’єднати зусилля", - заявив Кулеба під час відеоконференції у вівторок, 19 травня.

Кулеба також нагадав про перезапуск Ради експортерів та інвесторів при МЗС. Засідання оновленого на 80% складу заплановано на 21 травня. Учасники будуть організовані за галузевим принципом і розроблять спільний план роботи на рік.

Міністр також поділився з Гундером і Дерев'янко своїм баченням співпраці дипломатичної системи і бізнесу, яке дасть змогу наповнювати порядок денний відносин з іншими країнами реальними проектами співпраці, лібералізувати торгівлю, розширювати географію експорту, залучати інвестиції в Україну.

Кулеба висловив переконання, що успішний український бізнес здатен також відігравати ключову роль у налагодженні ефективної системи економічної дипломатії. Йдеться, зокрема, про професійну експертну грошову оцінку, залучення бізнесу до дипломатичної освіти, проведення спеціальних тренінгів та курсів.

Дерев'янко та Гундер, у свою чергу, висловили подяку за ініціативу, яка, на їхню думку, здатна вивести співпрацю бізнесу та дипломатії на новий рівень і посприяти захисту українських економічних інтересів. Зі свого боку вони підтвердили готовність до співпраці в рамках Ради експортерів та інвесторів, а також у розвитку системи оцінювання та дипломатичної освіти.

Окрему увагу сторони приділили темі заохочення іноземних компаній, які переносять виробництва із інших регіонів світу ближче до ринків збуту, до розміщення виробництв саме в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА