14:22 22.05.2020

Більше ніж половина українських компаній розглядають варіант переходу на віддалену або позмінну роботу - опитування ЄБА

2 хв читати
Більше ніж половина українських компаній розглядають варіант переходу на віддалену або позмінну роботу - опитування ЄБА

Більше ніж половина українських компаній (62%) розглядають варіант повного або часткового переходу на віддалену або позмінну роботу, свідчать дані опитування Європейською Бізнес Асоціації (ЄБА), в якому взяли участь керівники 105 компаній-членів асоціації.

Як повідомила ЄБА в релізі за підсумками дослідження, проведеного з 12 до 21 травня, 35% компаній готові повернутися до офісів у травні, ще 34% - у червні.

"До того ж 16% повідомили, що вже відновили роботу або ж зовсім не припиняли її на період карантину через особливості діяльності. Ще 15% не планують поки що повернення до офісу або ще не визначилися з остаточною датою", - зазначила ЄБА.

Впровадити гнучкий або позмінний графік роботи планують 42% опитаних директорів, ще 13% рекомендуватимуть працівникам продовжувати роботу з дому.

П'ята частина опитаних готується до поетапного виходу з карантину - з 25% працівників до 50%, зазначає ЄБА за підсумками опитування.

Водночас більшості компаній вдалося зберегти зарплату співробітникам незмінною - про це повідомили 63% респондентів, тоді як 23% відзначили скорочення зарплат, 7% - збільшення. Ще 3% компаній відправили деякі категорії працівників у неоплачувану відпустку.

Згідно з опитуванням бізнесу, 82% зберегли персонал у незмінному складі, а 8% перебувають у пошуку нових співробітників, тоді як 11% скоротили штат.

При цьому 36% керівників підприємств відзначили зниження доходів на 20%, ще 28% - на 20-50% і 18% - на 50-75%.

"Тільки 11% опитаних повідомили, що жодних змін не відбулося, а 3% змогли збільшити дохід до 20%", - додали в асоціації.

Підприємці, говорячи про необхідну підтримку від держави, найчастіше вказували на необхідність зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, запровадження виплат допомоги працівникам за рахунок Фонд соцстраху з першого дня хвороби, а також скасування штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року, зазначила ЄБА.

"Щоб досягнути докарантинного рівня розвитку, на думку 20% підприємців, знадобиться шість місяців, для 39% - близько року. Ще 17% знадобиться два роки, а 7% - більше ніж два роки", - зазначила ЄБА в релізі, додавши при цьому, що 4% опитаних не втратили темпів розвитку під час карантину.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" технічно готова розпочати пасажирське сполучення, до запуску готові 42 поїзди

Зацікавлені країни можуть оскаржити в СОТ рішення України квотувати імпорт міндобрив

Наглядова рада Lufthansa відкинула висунуті ЄС умови фіндопомоги

Представники кількох галузей виступили проти пропозицій групи "Приват" ввести мито 8,46% на імпортне паливо

Голова профільного комітету заперечує поширення правил КІК на стартапи

Протекціоністські заходи навряд чи дозволять вивести Україну з кризи

"Форум реформ в Україні" у Німеччині заплановано на перший квартал 2021 року - зустріч Шмигаля з німецьким бізнесом

Голова "Укравтодору" передав до СБУ записи щодо тиску на діяльність агентства

Українські банки відзначають відсутність проблем із готівковою валютою

Домашні СЕС після закінчення дії "зеленого" тарифу зможуть вільно виходити на ринок е/е - представник Держенергоефективності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА