13:56 23.05.2020

"Енергоатом" передбачає зняти обмеження з продажу електроенергії ГарПоку в червні

3 хв читати
"Енергоатом" передбачає зняти обмеження з продажу електроенергії ГарПоку в червні

НАЕК "Енергоатом"має намір у червні повернутися до поставок ДП "Гарантований покупець" електроенергії в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО) в повному обсязі.

"Із понеділка буде укладено новий договір з ГарПоком на постачання йому електроенергії в червні в повному обсязі. Ми провели аналіз ситуації та сценаріїв, які у нас розвивалися з ДП із лютого, і дійшли висновку, що і для ГарПока, і для нас найефективнішим є введення таких обмежень на короткостроковий період", – сказав т.в.о. президента "Енергоатому" Петро Котін у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому він наголосив, що обмеження відпуску "ГарПоку" електроенергії, що діють з середини лютого, було введено через велику заборгованість ДП і виключно з метою захисту інтересів генеруючої компанії.

Котін уточнив, що за вже відпущену електроенергію "ГарПок" винен "Енергоатому" понад 5 млрд грн, а рівень його розрахунків в середньому становить близько 50%, висловивши сумнів у тому, що ситуація з погашенням боргів може бути залагоджена найближчим часом і що "ГарПок" зможе уникнути накопичення заборгованості перед атомною генерацією надалі.

Водночас, за його словами, "Енергоатом" знову змушений буде ввести обмеження відпуску електроенергії "ГарПоку", якщо ДП не розраховуватиметься за неї і "знову увійде в борги".

При цьому керівник генкомпанії заявив, що для покриття потреб населення достатньо і половини виробленої їй електроенергії. Зупинення продажу "Енергоатомом" електроенергії на торгах Української енергобіржі, куди компанія почала виходити з 1 квітня, після посилення обмежень "ГарПоку", Котін пояснив критикою цих дій профільним міністерством.

"Із боку Мінекоенерго прозвучала серйозна критика на нашу адресу, що через свої пропозиції на УЕБ ми руйнуємо схему роботи і ціноутворення на ринку", - прокоментував Котін.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 20 травня зменшив для НАЕК "Енергоатом" частку обов'язкового продажу держпідприємству "гарантований покупець" виробленої генкомпанією електроенергії до 80% з діючих 85%. Із 29 березня "Енергоатом" обмежив на 40% відпуск електроенергії ДП "ГарПок" з постачанням на квітень через заборгованість останнього, з 12 лютого таке обмеження становило 25%.

НАЕК "Енергоатом" виходив на торги УЕБ із 1 квітня, реалізувавши на кількох торгових сесіях протягом місяця 0,5 млн МВт-год електроенергії базового навантаження (близько 15% запропонованого обсягу), ціни продажу порівняно зі стартовими зменшувалися від 18,3% до третини і становили від 1014 грн/МВт-год до 1254 грн/МВт-год. За результатами торгів у травні, 8 травня компанія реалізувала всі запропоновані до продажу 216 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження за ціною 1059,28 грн/МВт-год, що на 24,4% нижче за стартову (1400 грн/МВт-год), 4 травня – 332,928 тис. МВт-год (60% запропонованого обсягу) за ціною 1223,41 грн/МВт-год (на 12,6% нижче за стартову, що становить 1400 грн/МВт-год). Останні торги відбулися 12 травня, на яких було реалізовано 55,296 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження за ціною 1057,85 грн/МВт-год, що на 24,5% нижче за стартову (1400 грн/МВт-год).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" технічно готова розпочати пасажирське сполучення, до запуску готові 42 поїзди

Зацікавлені країни можуть оскаржити в СОТ рішення України квотувати імпорт міндобрив

Наглядова рада Lufthansa відкинула висунуті ЄС умови фіндопомоги

Представники кількох галузей виступили проти пропозицій групи "Приват" ввести мито 8,46% на імпортне паливо

Голова профільного комітету заперечує поширення правил КІК на стартапи

Протекціоністські заходи навряд чи дозволять вивести Україну з кризи

"Форум реформ в Україні" у Німеччині заплановано на перший квартал 2021 року - зустріч Шмигаля з німецьким бізнесом

Голова "Укравтодору" передав до СБУ записи щодо тиску на діяльність агентства

Українські банки відзначають відсутність проблем із готівковою валютою

Домашні СЕС після закінчення дії "зеленого" тарифу зможуть вільно виходити на ринок е/е - представник Держенергоефективності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА