21:11 25.05.2020

Легальний ринок нагріваного тютюну в Україні може скоротитися вдвічі, нелегальний зрости вп’ятеро - думка

2 хв читати
Легальний ринок нагріваного тютюну в Україні може скоротитися вдвічі, нелегальний зрости вп’ятеро - думка

Підписаний президентом податковий закон №466-IX (законопроект №1210) у перспективі може призвести до падіння легального ринку тютюновмісних виробів для електричного нагріву (ТВЕН) удвічі та зростання нелегального більш ніж уп'ятеро, повідомила компанія "Філіп Морріс Україна" агентству "Інтерфакс-Україна".

У компанії зазначили, що одна з норм закону передбачає різке та одноразове підвищення з початку 2021 року ставки акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагріву вчетверо, що, за інформацією "Філіп Морріс Україна", призведе до різкого зростання цін на ТВЕН більше ніж на 50%.

"У результаті ціна на ТВЕН в Україні стане вищою, ніж у сусідніх країнах, таких як Молдова, Білорусь та Росія. Так, ціна за стандартну транспортну упаковку (200 блоків) у Молдові стане нижчою за вітчизняну на $670, у Білорусі - на $750, а в Росії - на $540", - зазначили в тютюновій компанії.

Результатом такого сценарію буде руйнування легального ринку цього виду продукції та зростання її сірого імпорту і контрабанди в Україну з сусідніх країн - насамперед із Росії та Білорусі, пояснює "Філіп Морріс Україна".

"За нашими підрахунками, легальний ринок ТВЕН може скоротитися на 50%, а нелегальний - зрости більш ніж уп'ятеро. Положення закону №466-IX фактично знищать легальний ринок ТВЕН в Україні, що призведе до падіння надходжень до бюджету", - зауважили в компанії.

При цьому зазначено, що понад 600 тис. повнолітніх курців в Україні перейшли з традиційних сигарет на системи електричного нагріву тютюну, і різке зростання цін може змусить частину тих, хто вже перейшов на ТВЕН, перейти на контрабандну продукцію, а решту - повернутися до більш шкідливих традиційних сигарет.

"Філіп Морріс Україна" вважає, що з метою недопущення дестабілізації ринку має бути передбачене планове та поступове підвищення ставок акцизного податку на ТВЕН.

"Крім того, оскільки ці продукти не є сигаретами і мають потенціал зниження ризику, вони мають оподатковуватися інакше, ніж традиційні сигарети. Профільна асоціація "Укртютюн" уже внесла пропозицію індустрії уповільнити темпи зростання ставок акцизу на ТВЕН до 35% на рік, що відповідатиме європейській практиці", - повідомили в компанії.

Як повідомлялося, президент 21 травня підписав скандальний закон із поправками до Податкового кодексу щодо удосконалення адміністрування податків та усунення технічних неузгодженостей у податковому законодавстві, ухвалений 16 січня цього року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки України: Рівень тіньової економіки за I півріччя 2021 р. залишився незмінним - 31% ВВП

Прибуткова частина держбюджету-2022 збільшиться майже на 54 млрд

В Україні в класифікаторі професій з'явилися пілот безпілотника та розробник систем захисту інформації

Газ для населення від "Нафтогазу" отримають лише учасники балансуючої групи

Ціни на газ в Україні минулого тижня досягали нових рекордів слідом за європейськими хабами

Необхідності у російських комплектувальних немає, треба займатися імпортозаміщенням - гендиректор ХДАВП

Німеччина працює над продовженням транзиту газу через Україну на 5-10 років – посол

Фракція "Слуга народу" на засіданні в понеділок увечері планує обговорити з Марченком держбюджет-2022

Корнієнко розраховує, що Рада розгляне цього тижня держбюджет-2022 у другому читанні

Секретаріат Енергоспівтовариства погодив остаточну сертифікацію "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА