Інтерфакс-Україна
17:13 26.05.2020

Американська торговельна палата закликала уряд уникнути одностороннього різкого зниження "зелених" тарифів

3 хв читати
Американська торговельна палата закликала уряд уникнути одностороннього різкого зниження "зелених" тарифів

Американська торговельна палата в Україні (АТП) закликає уряд підтримати пропозиції інвесторів щодо добровільної реструктуризації умов підтримки відновлюваної енергетики та укласти угоду, спрямовану на врегулювання кризи в цьому секторі.

"Ми сподіваємося, що уряд не допустить одностороннього різкого зниження тарифів, що могло б негативно вплинути на життєздатність проектів з ВДЕ та завдати довготривалої шкоди інвестиційному середовищу в Україні", - запевнив президент АТП Андрій Гундер, слова якого наведено в повідомленні палати у вівторок.

На думку АТП, останні розроблені інвесторами пропозиції відображають гранично допустимі межі умов добровільної реструктуризації "зелених" тарифів, що враховують розрахунок прибутку, профіль інвестризиків в Україні та необхідність вирішення проблем дефіциту ДП "Гарантований покупець".

"Компанії-члени палати із сектору ВДЕ вважають такі пропозиції оптимальним рішенням, яке могло б бути взаємоприйнятним для зміни нормативно-правового регулювання ринку, збереження інвестиційного клімату в секторі відновлюваної енергетики України, дотримання державних гарантій та попередження ініціації численних судових позовів проти України в міжнародних арбітражних судах", - наголошується в повідомленні.

У ньому також зазначено, що компанії-члени комітету АТП з питань відновлюваної енергетики брали активну участь у дискусіях із представниками Офісу президента України, парламенту та уряду з метою досягнення взаємоприйнятного рішення поточних проблем у сфері ВДЕ з урахуванням довгострокового і прогнозованого регулювання сектору.

Як повідомлялося, група міжнародних інвесторів, що експлуатують і будують в Україні об'єкти відновлюваної енергетики загальною встановленою потужністю понад 2 ГВт, звернулася до уряду з проханням якнайшвидше підписати меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері ВДЕ.

Серед авторів листа (загалом 15 підписантів) Emsolt (Туреччина), NBT, Scatec Solar (обидва - Норвегія), TIU Canada (Канада), VR Capital (США), Vindkraft (Швеція), Total Eren (Франція).

Зокрема, інвестори пропонують стосовно введених в експлуатацію у 2017-2019 роках СЕС зниження "зеленого" тарифу (з/т) на 12,5% і 15% (відповідно для СЕС, потужністю до 10 МВт і понад 10 МВт), для ВЕС - на 7,5% з пролонгацією дії з/т на два роки.

Для об'єктів ВДЕ, введених в експлуатацію у 2020-2022 роках, пропонується не змінювати з/т, оскільки в 2020 році згідно із законодавством тариф раніше було знижено на 25% і 10% для СЕС і ВЕС відповідно, або змінити його мінімально - на 2,5%. При цьому встановити 50% відповідальність за небаланси з 2021 року і 100% - з 2022 року, похибку прогнозування залишити на рівні 10% для ВЕС і 5% для СЕС. Водночас інвестори категорично наполягають на недопустимості змін цього показника.

Крім того, підписанти листа згодні на завершення терміну будівництва СЕС до 1 липня 2020 року з можливим продовженням на один місяць через карантин, ВЕС - до кінця 2022 року.

При цьому вони категорично проти безоплатних обмежень виробництва електроенергії ВДЕ.

"Будь-які відхилення від вищезгаданих "червоних ліній", на жаль, можуть призвести до дефолту проектів, і в цьому разі ми будемо зобов'язані захистити наші інвестиції через правові механізми та відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна", - наголошується в листі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА