15:50 27.05.2020

Голова наглядової ради "Укрнафти" Вітренко виніс питання скасування конкурсу на CEO "Укрнафти" на розгляд голови правління "Нафтогазу"

3 хв читати
Голова наглядової ради "Укрнафти" Вітренко виніс питання скасування конкурсу на CEO "Укрнафти" на розгляд голови правління "Нафтогазу"

Припинення конкурсу з відбору нового голови правління (CEO) ПАТ "Укрнафта", яке схвалила наглядова рада компанії 20 травня завдяки голосу одного з трьох представників НАК "Нафтогаз України", суперечить погодженим раніше принципам і домовленостям між акціонерами компанії, повідомив голова наглядової ради, виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

"Я вже порушив це питання перед головою правління "Нафтогазу", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас Вітренко уточнив, що не може розголошувати всі деталі своєї пропозиції.

Голова наглядової ради нагадав, що провадив раніше переговори з міноритарними акціонерами, на яких було досягнуто домовленості, що керівника "Укрнафти" буде обрано на чесному конкурсі.

"З нашого боку ми ніяк не порушували цієї домовленості. Якщо акціонери, "Нафтогаз" і міноритарні акціонери після цього домовилися про щось інше, то мені нічого не говорили про такі переговори. А якщо таких переговорів не було, то позиція "Нафтогазу" має полягати в тому, щоб завершити конкурс й обрати керівника за результатами конкурсу", - наголосив Вітренко.

Він зазначив, що для нього стало "неприємною несподіванкою", що на засіданні наглядової ради "Укрнафти" 20 травня один із представників "Нафтогазу" голосував також, як і члени наглядової ради, номіновані міноритарними акціонерами.

"При цьому його голосування за припинення конкурсу і призначення керівника без конкурсу, на мою думку, суперечить задекларованій позиції "Нафтогазу" про необхідність призначення керівника "Укрнафти" саме за результатами конкурсу. До цього обговорювалося, що ми можемо почекати до завершення карантину, відновлення міжнародних авіаперельотів, щоб можна було провести особисті зустрічі з кандидатами й обрати оптимального за результатами конкурсу", - наголосив Вітренко.

Він також не зміг оцінити перспективи свого перебування в наглядовій раді "Укрнафти" у зв'язку з нещодавнім повідомленням йому "Нафтогазом" про скорочення.

"Не знаю, які перспективи, я це ще не обговорював ні з ким", - сказав виконавчий директор, який останніми роками курирував тему "Укрнафти" в НАК.

Як повідомлялося, акціонери "Укрнафти" з 30 квітня 2019 року припинили повноваження голови правління Марка Роллінса й обрали виконувачем цих обов'язків Олега Геза, який з жовтня 2017 року обіймав посаду виконавчого віце-президента компанії з питань збуту.

Сформована навесні 2019 року нова наглядова рада отримала право призначати голову компанії. Як раніше пояснив агентству "Інтерфакс-Україна" незалежний член наглядової ради, голова номінаційного комітету Андрій Бойцун, у рамках конкурсу з відбору CEO спочатку на окремому конкурсі було відібрано з шести кандидатів компанію-рекрутера - Boyden, яка надавала "Укрнафті" послуги з чотирма офісами - в Г'юстоні (США, два партнери), Лондоні (Велика Британія), Ставангері (Норвегія) та Києві. В результаті рекрутери подали "довгий список" із 179 кандидатів, включно з внутрішніми, з якого потім склали "пріоритезований список" із 26 кандидатів. На конкурсі також розглядали колишній і сьогоднішній менеджмент самої "Укрнафти" (серед яких був Гез), а також двох кандидатів, запропонованих самою компанією. За словами Бойцуна, робота з пошуку була здійснена на 95%, і залишалося тільки провести співбесіди з п'ятьма відібраними найкращими кандидатами.

"Укрнафта" в 2019 році збільшила видобуток нафти і конденсату на 4,7% (на 0,068 млн тонн) порівняно з 2018 роком - до 1,516 млн тонн, природного газу - на 7,5% (на 0,081 млрд куб. м), до 1,163 млрд куб. м, виробництво скрапленого газу - на 1,8% (на 2 тис. тонн), до 112 тис. тонн.

"Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку, - близько 42% акцій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА