17:15 29.05.2020

Понад 70% фінустанов прогнозують погіршення стану фінсектору в найближчі півроку

2 хв читати
Понад 70% фінустанов прогнозують погіршення стану фінсектору в найближчі півроку

Більше ніж 70% фінансових установ прогнозують погіршення стану фінансового сектору в найближчі півроку, тоді як у листопаді 2019 року їх частка була значно нижча - лише 4%, свідчать результати опитування про системні ризики фінансового сектору, проведеного Національним банком України (НБУ) в травні 2020 року.

Згідно з отриманими під час опитування даними, оприлюдненими на сайті центробанку, частка респондентів, які вважають загальний рівень ризику високим або дуже високим, зросла з 23% у листопаді 2019 року до 37% у травні 2020 року.

Оцінюючи стан фінансового сектору, більшість респондентів (60%) відзначила погіршення фінансового сектору за останні шість місяців.

Згідно з опитуванням, корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи залишаються основним чинником ризику для фінансового сектору.

Порівняно з попереднім опитуванням, проведеним у листопаді-2019, значно зросла оцінка ризиків, пов'язаних з економічною активністю та динамікою світових цін на сировинні товари. Якщо раніше 23% та 39% опитаних вважали цей ризик високим або дуже високим, то нині кількість респондентів, що дотримуються такої самої думки, зросла до 74% та 67% відповідно.

До топ-5 ризиків, за оцінками респондентів, увійшли також шахрайство, кібернетичні загрози та політична ситуація в Україні.

Зазначено, що 67% опитаних назвали стійкість фінансового сектору до негативних подій середньою (у листопаді - 62%), а 11% вважають її високою (у листопаді - 19%).

19% опитаних, як і раніше, вважають високим рівень ризику у сфері доступу до фондування (у листопаді також 19%), 52% - середнім (у листопаді - 42%). Рівень ризику конкуренції на ринку фінансових послуг як дуже високий оцінюють 0% респондентів (у листопаді - 4%), високий - 22% (у листопаді - 27%), середній, - 52% (у листопаді - 46%). Загрози зміни вартості активів та погіршення якості застав як високі оцінили 37% опитаних (у листопаді - 31%), середні - 44% (у листопаді - 62%).

Опитування проводилося з 12 до 25 травня 2020 року. Участь у ньому взяли керівники 18 банків, шести страхових і трьох інвестиційних компаній.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна може увійти в опалювальний сезон із запасами в ПСГ 25,5-26,5 млрд куб. м

Мінфін України розширив кількість бенчмарк-ОВДП до 15 випусків

ЄІБ може виділити Україні €340 млн в рамках Програми відновлення

Вікторія Тігіпко у 2020 році має намір закрити зовнішній фонд TA Ventures на $20 млн

Майже 30% компаній планують продавати бізнес або активи у найближчі 6-12 міс. - дослідження

"Нова пошта" за I півріччя збільшила доставку посилок на 32%

Глава Євроради визнав, що ЄС потрібні роки, щоб повернутися до докризового рівня, і закликав до перегляду моделі розвитку

Прибуток порту "Южний" за п'ять місяців 2020 року зріс на 1304%, повідомив Зеленському його керівник

Зеленський пообіцяв гендиректору ТІС Ставніцеру рівні умови для приватних і державних стивідорних компаній

Зеленський про курс гривні: я зараз не бачу, що ми повинні щось стримувати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА