20:27 29.05.2020

Зеленський підписав закон про звільнення від ЄСВ осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

2 хв читати
Зеленський підписав закон про звільнення від ЄСВ осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (щодо усунення дискримінації за колом платників) №592-ІХ, який звільняє від сплати ЄСВ осіб-підприємців пенсійного віку та самозайнятих у сфері науки, літератури, культури та медицини.

Як повідомляє прес-служба глави держави, закон передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб-підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе єдиного соціального внеску за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, з 1 січня 2021 року.

Крім того, скасовується обов'язок фізичних осіб-підприємців (окрім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Закон також дозволяє державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, які не здійснювали такої діяльності та не отримували доходів за період, починаючи з 2017 року, шляхом списання їм сум недоїмки з єдиного соціального внеску, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за умови подання ними відповідно до закону необхідних документів.

Як повідомлялося, 13 травня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про збір та облік єдиного соціального внеску (щодо усунення дискримінації за колом платників, законопроект №2166).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА