11:56 03.06.2020

ЄІБ та Мінрегіон підписали угоду про співпрацю для сприяння енергоефективності громадських будівель в Україні

2 хв читати
ЄІБ та Мінрегіон підписали угоду про співпрацю для сприяння енергоефективності громадських будівель в Україні

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон) уклали угоду про співробітництво у сфері надання консультаційних послуг для підтримки підготовки Проєкту із енергоефективності громадських будівель в Україні (Public Buildings Energy Efficiency project), повідомив банк у офіційному прес-релізі у вівторок. Угоду підписали 2 червня 2020 року напередодні зустрічі донорів Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF). Фонд надасть 150 тис євро, щоб підтримати імплементацію цієї угоди. 

"Міністерство розвитку громад та територій України та Європейський інвестиційний банк підписали Угоду, відповідно до якої буде організовано підготовку надання низьковідсоткового кредиту у 300 млн євро з тривалим строком погашення для впровадження широкомасштабної термомодернізації будівель громадського сектору", - зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський. 

Згідно документу, очікується, що проєкт із енергоефективності громадських будівель в Україні буде підкріплено кредитом у 300 млн євро від ЄІБ та грантовими внесками Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) та ЄС на додачу до консультаційних послуг. Проєкт вирішить основні гострі проблеми у секторі, зокрема – питання нестачі довгострокового капіталу для малих та середніх муніципалітетів України. А також – проблему браку підтримки у всьому циклі підпроєкту із енергоефективності, включно з: оцінкою проєкту, матеріально-технічним забезпеченням, адмініструванням договору, наглядом та контролем за будівництвом, введенням в експлуатацію, тестуванням та прийманням виконаних робіт. Суттєвого позитивного економічного впливу можна досягти через розширення інвестицій та зі значною технічною підтримкою. 

Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон нагадав, що енергоефективність - ключовий пріоритет ЄІБ як кліматично-орієнтованого банку ЄС. "Проєкт покращить умови життя громадян України, зумовить суттєву економію енергії із позитивним впливом на зміни клімату та скоротить витрати на опалення і залежність України від імпорту енергії", - повідомив він. 

Проєкт підвищить енергоефективність 1000 будівель, переважно дитсадків, лікарень та шкіл. Він допоможе попередити викиди понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Результатами проєкту скористаються 2,5 млн жителів України. Шляхом включення заходів для боротьби із COVID-19 проєкт покращить середньострокову стійкість громадських будівель, зокрема лікарень, до пандемії. 

 

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна може увійти в опалювальний сезон із запасами в ПСГ 25,5-26,5 млрд куб. м

Мінфін України розширив кількість бенчмарк-ОВДП до 15 випусків

Вікторія Тігіпко у 2020 році має намір закрити зовнішній фонд TA Ventures на $20 млн

Майже 30% компаній планують продавати бізнес або активи у найближчі 6-12 міс. - дослідження

"Нова пошта" за I півріччя збільшила доставку посилок на 32%

НБУ необхідно узгоджувати монетарну політику з урядом

Глава Євроради визнав, що ЄС потрібні роки, щоб повернутися до докризового рівня, і закликав до перегляду моделі розвитку

Прибуток порту "Южний" за п'ять місяців 2020 року зріс на 1304%, повідомив Зеленському його керівник

Зеленський пообіцяв гендиректору ТІС Ставніцеру рівні умови для приватних і державних стивідорних компаній

Зеленський про курс гривні: я зараз не бачу, що ми повинні щось стримувати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА