Інтерфакс-Україна
18:14 04.06.2020

Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

2 хв читати
Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

Скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року поглибиться до 5%, очікує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в огляді економічної активності у квітні.

"У комплексі з дією стримувальних чинників попередніх періодів скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року Мінекономіки оцінило на рівні 5%, що повністю відповідає прогнозу (у першому кварталі 2020 року, за оперативною оцінкою Держстату, падіння ВВП становило 1,5%", - ідеться в огляді, оприлюдненому на сайті міністерства.

Згідно з ним, за підсумками чотирьох місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва становило 6,7%, тоді як у січні-березні цей показник просів на 3,8%.

Як зазначає міністерство, падіння промисловості за чотири місяці цього року становило 7,9%. Найбільше від зниження цін та попиту постраждали експортоорієновані сектори і сектори інвестиційного сегменту. Падіння показників машинобудування становило 19,7%, металургії - 15,4%, текстильної промисловості - 13,6%, хімічної промисловості - 13%.

"У квітні 2020 року обсяги виробництва у машинобудуванні (в усіх підвидах) продовжили стрімко скорочуватися - на 35,6% через скорочення інвестиційної активності та збереження дії стримуючих чинників, започаткованих раніше, - конкуренція з боку імпорту, нестабільні внутрішні замовлення", - зазначило міністерство.

"У січні-квітні 2020 року, вперше, починаючи з січня-лютого 2016 року, відбулося падіння обсягів внутрішньої торгівлі на 1,8% (порівняно зі зростанням на 1,2% у січні-березні 2020 року). Таку динаміку обумовило поглиблення падіння оптового товарообороту через низький попит на тлі зменшення економічної активності майже в усіх сферах економіки, уповільнення роздрібного сегменту ринку (через значне падіння у квітні)", - зазначило міністерство.

Згідно з оглядом, обсяги сільського господарства просіли на 1,4% за чотири місяці.

"Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, з січня по травень валова продукція с/г формується виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва", - пояснюється в огляді. При цьому незначне поліпшення ситуації в сільському господарстві зафіксовано завдяки адаптації галузі до нових умов - відновилося нарощення обсягів вирощування тварин, а також птиці.

Проте, зазначає Мінекономіки, галузь страждає від високих фінансових затрат на вирощування поголів'я великої рогатої худоби та зростання конкуренції на внутрішньому ринку з імпортною молочною продукцією. Додатковий негативний чинник - зниження зовнішнього попиту внаслідок карантину в країнах-торговельних партнерах України.

Падіння в будівельній галузі України в січні-квітні-2020 становило 8,7% порівняно з -5,5% у січні-березні-2020 та 31,8% за чотири місяці 2019-го. Запровадження карантину, припинення роботи громадського транспорту негативно вплинули на зведення інженерних споруд і житлове будівництво, зазначає Мінекономіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

ВАКС за 21 місяць розгляду справи щодо стягнення на користь держави активів VS Energy дійшов до підсумкових пояснень сторін

Ціни на сири не знижуються через 25% націнки торгівельних мереж

Єдиний портал вакансій щодня відвідує понад 2,5 тис. шукачів роботи

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА