Інтерфакс-Україна
18:14 04.06.2020

Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

2 хв читати
Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-квітні- 2020 у 5%

Скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року поглибиться до 5%, очікує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в огляді економічної активності у квітні.

"У комплексі з дією стримувальних чинників попередніх періодів скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року Мінекономіки оцінило на рівні 5%, що повністю відповідає прогнозу (у першому кварталі 2020 року, за оперативною оцінкою Держстату, падіння ВВП становило 1,5%", - ідеться в огляді, оприлюдненому на сайті міністерства.

Згідно з ним, за підсумками чотирьох місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва становило 6,7%, тоді як у січні-березні цей показник просів на 3,8%.

Як зазначає міністерство, падіння промисловості за чотири місяці цього року становило 7,9%. Найбільше від зниження цін та попиту постраждали експортоорієновані сектори і сектори інвестиційного сегменту. Падіння показників машинобудування становило 19,7%, металургії - 15,4%, текстильної промисловості - 13,6%, хімічної промисловості - 13%.

"У квітні 2020 року обсяги виробництва у машинобудуванні (в усіх підвидах) продовжили стрімко скорочуватися - на 35,6% через скорочення інвестиційної активності та збереження дії стримуючих чинників, започаткованих раніше, - конкуренція з боку імпорту, нестабільні внутрішні замовлення", - зазначило міністерство.

"У січні-квітні 2020 року, вперше, починаючи з січня-лютого 2016 року, відбулося падіння обсягів внутрішньої торгівлі на 1,8% (порівняно зі зростанням на 1,2% у січні-березні 2020 року). Таку динаміку обумовило поглиблення падіння оптового товарообороту через низький попит на тлі зменшення економічної активності майже в усіх сферах економіки, уповільнення роздрібного сегменту ринку (через значне падіння у квітні)", - зазначило міністерство.

Згідно з оглядом, обсяги сільського господарства просіли на 1,4% за чотири місяці.

"Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, з січня по травень валова продукція с/г формується виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва", - пояснюється в огляді. При цьому незначне поліпшення ситуації в сільському господарстві зафіксовано завдяки адаптації галузі до нових умов - відновилося нарощення обсягів вирощування тварин, а також птиці.

Проте, зазначає Мінекономіки, галузь страждає від високих фінансових затрат на вирощування поголів'я великої рогатої худоби та зростання конкуренції на внутрішньому ринку з імпортною молочною продукцією. Додатковий негативний чинник - зниження зовнішнього попиту внаслідок карантину в країнах-торговельних партнерах України.

Падіння в будівельній галузі України в січні-квітні-2020 становило 8,7% порівняно з -5,5% у січні-березні-2020 та 31,8% за чотири місяці 2019-го. Запровадження карантину, припинення роботи громадського транспорту негативно вплинули на зведення інженерних споруд і житлове будівництво, зазначає Мінекономіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА