21:39 11.06.2020

Україна забезпечить незалежність НКРЕКП

2 хв читати
Україна забезпечить незалежність НКРЕКП

Україна в меморандумі Міжнародному валютному фонду (МВФ) задекларувала намір до кінця березня 2021 року привести законодавство про Національну комісію, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), до європейських вимог.

"Ми приймемо законодавство, спрямоване на те, щоб привести повноваження і відповідальність енергорегулятора (НКРЕКП) у відповідність з Третім енергопакетом ЄС - договором про Енергетичне співтовариство і закон про НКРЕКП 2016 року до кінця березня 2021 року", - йдеться в документі, оприлюдненому в четвер.

Згідно з ним Україна також має намір внести зміни і імплементувати вторинні нормативно-правові акти щодо ринку газу відповідно до законодавства ЄС про газовий ринок.

Як повідомлялося, Секретаріат Енергоспівтовариства неодноразово заявляв, що підпорядкування НКРЕКП Кабінету міністрів суперечить Третьому енергетичному пакету, слідувати якому Україна взяла на себе зобов'язання при вступі до Енергоспівтовариства.

Секретаріат ЕС зазначав, що незалежність регулятора від держорганів має особливе значення в Україні, де держвласність в регульованому енергетичному секторі широко поширена, і важливі рішення є предметом комерційних і політичних інтересів.

У червні 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКП, дозволив виправити його до 2020 року. Невиконання рішення КС не дозволило б комісії приймати необхідні рішення з 1 січня 2020 року. Відповідні поправки Рада прийняла 19 грудня.

Згідно з ними НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і створюється Кабінетом міністрів.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" презентував віце-прем'єру стратегію трансформації в 7 галузевих холдингів

Суд зобов'язав "Кузню на Рибальському" виплатити 3,3 млн грн Миколаївському суднобудівельному заводу

Зеленський заявив, що Україна розвиватиме атомну енергетику, незважаючи на протидію багатьох країн

Конеченков зазначив, що головною на сьогодні проблемою є питання з ухваленням парламентом низки законів, необхідних для розв'язання кризи неплатежів у відновлюваній енергетиці.

Фінкомпанії перемістили 7,5 тис. співробітників і вивели $1,6 трлн із Великої Британії на тлі Brexit

АМКУ встановив змову під час купівлі ТРЦ Respublika

ЄС у 2019/20 сезоні зайняв 67% обсягу експорту плодоовочевої продукції з України

Віддалений формат роботи планують залишити 40% компаній - опитування

"Київтеплоенерго" має намір об'єднати управління столичною енергетикою в єдину систему SCADA

Зведений платіжний баланс України у серпні-2020 зведено з профіцитом $353 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА