14:47 13.06.2020

Суд закрив провадження у двох справах за позовами екс-акціонерів ПриватБанку про визнання недійсною процедури bail-in

4 хв читати
Суд закрив провадження у двох справах за позовами екс-акціонерів ПриватБанку про визнання недійсною процедури bail-in

Господарський суд Києва рішенням від 12 червня 2020 року задовольнив клопотання державного ПриватБанку (Київ) про закриття проваджень за двома позовами екс-акціонерів банку про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови, повідомила прес-служба банку в суботу.

"Це перше реальне застосування банківського Закону 590-IX українськими судами. Проаналізувавши матеріали справ (№910/17630/19 за позовом ТОВ "Реватіс"( ... ) та № 910/17541/19 за ( ... ) позовом ТОВ "КС груп"), суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання АТ КБ "ПриватБанк" та закрив провадження в обох справах", – йдеться у повідомленні.

Згідно з ним, суд встановив, що спосіб захисту своїх прав, обраний позивачами (визнання недійсними правочинів), не відповідає вимогам частин третьої та четвертої статті п'ятої ЦПК України, згідно з якими єдиним способом захисту прав позивача у цих справах може бути відшкодування збитку у грошовій формі.

Уточнюється, що провадження у справі підлягає припиненню на підставі пункту сьомого прикінцевих та перехідних положень банківського Закону №590-IX.

"Закон 590-IX передбачає право колишніх акціонерів банків на компенсацію заподіяної шкоди, забороняючи при цьому визнавати недійсними договори, укладені в процесі виведення банків із ринку", – нагадали в прес-службі.

Як повідомлялося, Верховна Рада 13 травня ухвалила закон № 590-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України Про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", необхідний для співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Спікер парламенту 21 травня відправив його на підпис главі держави. Президент України Володимир Зеленський підписав закон 22 травня, того ж дня документ було оприлюднено в офіційному виданні Верховної Ради газеті "Голос України".

Разом з тим, 11 червня до Конституційного суду надійшло конституційне подання від 64 народних депутатів про відповідність Конституції закону №590-ІХ, його окремих положень, а також положень інших законодавчих актів у редакції цього Закону.

Як повідомлялося раніше, в 2017-2018 роках колишні міноритарні акціонери ПриватБанку зверталися до Печерського районного суду міста Києва з позовами до держави, але суд відмовив у розгляді відповідних позовних заяв, пославшись на те, що такі спори слід вирішувати в судах господарської юрисдикції.

Водночас у грудні 2019 року в Госпсуд міста Києва із позовами до ПриватБанку і Мінфіну міста Києва звернулися кілька компаній, кошти яких також потрапили під bail-in. Серед них: ТОВ "ХІМ-Ойл-Транзит-Юкрейн", ТОВ "Сонго", ТОВ "ФК "Фінілон", ТОВ "Реватіс", ТОВ "Партнер-Експі", ТОВ "Паритет", ТОВ "КС Груп", Hangli International Holdings Limited, Craentex Investments LTD, Hetterington Group LTD, Birgminton Investing Іпс, Veliona Trading LTD, Saviento Investments LTD.

Крім того, Госпсуд Києва постановою від 2 січня відкрив провадження у справі №910/18214/19 за позовом колишнього голови правління та екс-акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета (раніше володів 2,7249% акцій) до держави у зв'язку з націоналізацією банку.

Аналогічні позови наприкінці грудня 2019 року також подали екс-міноритарні акціонери та колишні топ-менеджери ПриватБанку: Тимур Новіков (станом на 31 березня 2016 року володів 1,3625% акцій), Олег Гороховський (0,3236%), Володимир Яценко (0,3229%), Тетяна Гур'єва (0,2422%), Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші.

Крім того, брати Суркіси намагаються оскаржити внесення їх в процедуру bail-in в судах. Зокрема, Верховний Суд України 15 червня продовжить розгляд касаційної скарги Нацбанку України, Кабінету міністрів і ПриватБанку на рішення судів нижчих інстанцій на користь Суркісів з приводу їх коштів у банку на суму понад 1 млрд грн.

ПриватБанк, згідно з наявною інформацією, раніше вже виконав рішення судів першої та апеляційної інстанцій на користь Суркісів. Однак для Нацбанку, Мінфіну і банку, крім цих виплат, важливим є питання відстояти законність процедури bail-in, оскільки у разі програшу, шляхом сім'ї Суркісів, найімовірніше, підуть інші учасники цієї процедури, загальна сума якої перевищує 29 млрд грн.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів ПриватБанку, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив в його капітал понад 155 млрд грн.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 травня 2020 року за розміром загальних активів (580,8 млрд грн) посідав 1-е місце серед 75 діючих банків у країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 р. у 3,6%

Бізнес-асоціації пропонують оподатковувати ПДВ усі посилки із зарубіжних маркетплейсів

США внесли банк, що базується в Киргизстані, до SDN List за участь у схемі обходу санкцій проти РФ

США розширили список для припинення схем ухилення Росії від санкцій

Ціни на "автоцивілку" в Україні з 1 січня 2025 року зросли в середньому від 70% до 100% - опитування СК

АРМА розміщуватиме арештовані кошти в Сенс Банку

Група "Нафтогаз" після ранкової атаки РФ працює у штатному режимі -

Метпідприємства просять очільника Мінрозвитку про мораторій на тарифи "Укрзалізниці"

ФАО у 2025 р. передасть фермерам Херсонської області рукава для зберігання зерна, підтримає виноробів Одеської та Закарпатської областей

НБУ дозволив "Нафтогазу" валютні транзакції за кордон для виконання рішень арбітражу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА