13:31 16.06.2020

Нафтогазова асоціація України закликає відмовитися від запровадження мита на імпорт дизпального та скрапленого газу

2 хв читати
Нафтогазова асоціація України закликає відмовитися від запровадження мита на імпорт дизпального та скрапленого газу

Нафтогазова асоціація України (НАУ) підтримала звернення Аграрного союзу України (АСУ) до президента Володимира Зеленського із закликом не допустити запровадження мита на імпортне дизельне пальне (ДП) і скраплений газ (СГ), що призведе до суттєвого подорожчання продуктів харчування.

"Об'єктивних підстав для запровадження мит на імпорт ДП і СГ немає. НАУ вкотре закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) та інших дотичних до цього питання чиновників, дотримуватися законодавства й уважно вивчити і всебічно обговорити ініціативи НПЗ", - йдеться у зверненні на сайті асоціації.

За оцінками асоціації, запровадження мит зробить закупівельні ціни на ДП і скраплений газ в Україні найвищими в Європі, зруйнує стійку систему нафтопродуктозабезпечення, а економіка України втрачатиме близько 11 млрд грн на рік.

НАУ також згодна з прогнозами АСУ, що таке обмеження імпорту призведе до додаткових витрат аграріїв на 1,9 млрд грн.

Як повідомлялося, в січні 2020 року "Укртатнафта" спільно з "Укрнафтою" і "Укргазвидобуванням" подали скаргу до МКМТ, в якій просять провести антисубсидійне розслідування і запровадити мита на російське дизельне пальне та скраплений газ у розмірі 8,46% із підвищенням протягом п'яти років до 25,4%.

У заяві зазначалося, що порушення правил міжнародної торгівлі під час постачання російських нафтопродуктів полягає в тому, що в Росії за схемою повернення з бюджету акцизів виробникам компенсують витрати, пов'язані з виробництвом та експортом нафтопродуктів, що є субсидуванням і порушує норми світової організації торгівлі (СОТ). За рахунок субсидування частка російських нафтопродуктів у загальній структурі імпорту Україною дизельного пального сягнула 47%, скрапленого газу - 55%, зазначали ініціатори розслідування. Вони стверджували, що запровадження мит не призведе до дефіциту скрапленого газу і дизпального, а також зростання цін, оскільки внутрішнє виробництво, імпорт з Білорусі, Литви та Польщі, а також морські постачання є конкурентними.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА