Інтерфакс-Україна
19:38 16.06.2020

Поправки до податкового закону №466 відстрочать упровадження для нерезидентів вимоги щодо постпредставництв

2 хв читати
Поправки до податкового закону №466 відстрочать упровадження для нерезидентів вимоги щодо постпредставництв

Поправки до закону №466-ІХ про зміни до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків (законопроект №1210) відстрочать вимоги для нерезидентів мати постійне представництво на 2021 рік, також відстроченню підлягатиме низка інших норм.

Як повідомила Спілка українських підприємців (СУП) у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", такої домовленості досягла робоча група за участю Офісу президента, Міністерства фінансів, профільного комітету Верховної Ради, Держподаткової та бізнес-асоціацій.

Загальні поправки до закону вже напрацьовані й будуть внесені до парламенту у вигляді депутатського законопроекту найближчим часом, зазначили в бізнес-асоціації.

"Цього тижня напрацьовані правки буде внесено до Верховної Ради, їх можуть затвердити на початку липня. Упродовж кількох тижнів відпрацьовуватимуться інші зміни до закону, зокрема, розглядатимуть поправки в галузеві норми й деякі уточнення після формулювань", - додали в СУП.

Норми щодо прискореної амортизації та "ділової мети" були найбільш суперечливими. Робгрупа прийшла до такого формулювання: ділова мета застосовуватиметься тільки в роботі з нерезидентами (через трансфертне ціноутворення) з 2021 року, з 2022-го правило ділової мети застосовуватиметься в роботі з низькоподатковими зонами (офшорами)", - зазначили в коментарі агентству представники СУП.

При цьому поправки до закону також передбачатимуть зниження штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 1,7 тис. грн, додали в бізнес-асоціації.

"Законопроект із поправками до закону №466-ІХ запропонує зупиняти нарахування амортизації на основні засоби тільки у зв'язку з їх консервацією, тоді як наразі закон передбачає зупинення прискореної амортизації залежно від використання об'єкта в господарській діяльності, й це надає право податковій оцінювати, використовуються основні засоби чи ні", - зазначили в СУП.

Окрім цього, робгрупа досягла домовленості про те, що з закону необхідно вилучити право контрольних органів опитувати співробітників, оскільки аналогічну функцію вже має Держпраці.

Поправки до закону також передбачать відстрочення впровадження норм про контрольовані іноземні компанії на 2022 рік із поданням першого звіту в 2024-му за 2022-й і 2023 роки, повідомили в бізнес-асоціації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк повертає повноцінний нагляд за дотриманням валютних лімітів і нормативів капіталу

Уряд розширив на 25 позицій перелік товарів із вимогою локалізації у публічних закупівлях

Ощадбанк надав муніципалітетам майже 3 млрд грн з початку повномасштабної війни

Україна законодавчо розширить Єдину базу даних операцій з нерухомістю до кінця року – програма з МВФ

Фіксований податок на нерухомість показує більшу ефективність для розвитку громад ніж пайовий внесок - думка

НКЦПФР відмовила продовжити термін дії інвестфонду Порошенка на 20 років

Вакантні посади в Раді НБУ планують заповнити до кінця липня – меморандум з МВФ

Зеленський підписав закон щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил

МВФ несуттєво змінив негативний сценарій в оновленій програмі з Україною та допускає його погіршення

Молочні продукти в червні продовжили дорожчати, крім найдешевшого сегменту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА