12:41 17.06.2020

ВР ухвалила закон про планування використання земель

2 хв читати
ВР ухвалила закон про планування використання земель

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №2280, яким пропонується врегулювати питання встановлення меж і комплексного просторового планування територій громад.

Відповідний законопроект підтримали 320 народних депутатів у середу.

Законопроект встановлює, що цільове призначення земділянки визначає її власник самостійно, відомості про обраний власником вид цільового призначення ділянки вносять до Державного земельного кадастру. Встановлення та зміна виду цільового призначення земділянки її власником не потребує розроблення документації із землеустрою та ухвалення рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (окрім земель оборони).

У законопроекті пропонується врегулювання питань встановлення меж громад; комплексного просторового планування територій громад, при цьому скасовується необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою.

Пропонується також унормування питань, пов'язаних із затвердженням такої документації; нормування формування електронної картографічної основи для планування території; забезпечення реального зв'язку програм соціально-економічного розвитку з документацією з просторового планування; створення механізму врахування громадських та приватних інтересів через громадські обговорення.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook після голосування за закон написав, що ухвалений закон є частиною комплексної земельної реформи.

Заступник міністра повідомив, що законопроект передбачає: надання сільським, селищним, міським радам функцій планування території і в межах населених пунктів, і за їх межами; внесення відомостей про обмеження у використанні земель, визначених містобудівною документацією, до Державного земельного кадастру; надання комплексним планам просторового розвитку територій громад, генеральним планам населених пунктів, детальним планам території статусу одночасно містобудівної документації та документації із землеустрою; резервування земель для розміщення суспільно-корисних об'єктів (доріг, мостів, ліній електропередачі, об'єктів оборони тощо).

Авторами законопроекту "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" є 11 депутатів фракції "Слуга народу" та один із депутатської групи "За майбутнє".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ необхідно узгоджувати монетарну політику з урядом

Глава Євроради визнав, що ЄС потрібні роки, щоб повернутися до докризового рівня, і закликав до перегляду моделі розвитку

Прибуток порту "Южний" за п'ять місяців 2020 року зріс на 1304%, повідомив Зеленському його керівник

Зеленський пообіцяв гендиректору ТІС Ставніцеру рівні умови для приватних і державних стивідорних компаній

Зеленський про курс гривні: я зараз не бачу, що ми повинні щось стримувати

Головою наглядової ради Сітібанку в Україні став Грант Карсон

НБУ 2 липня продав на міжбанку $ 150 млн на підтримку гривні, в п'ятницю ринок заспокоївся

Шрі-Ланку в квітні-червні не відвідав жоден іноземний турист

Компанії власника "Галнафтогазу" отримали понад 300 га в горах біля Славського

Голова НБУ розповів про заклики політиків підвищити рівень інфляції до 11% і послабити курс до 30 грн/$1

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА