18:32 18.06.2020

"Нафтогаз" має намір збільшувати обсяг ВДЕ в майбутньому - Коболєв

2 хв читати
"Нафтогаз" має намір збільшувати обсяг ВДЕ в майбутньому - Коболєв

НАК "Нафтогаз України" планує розширювати присутність на ринку відновлюваної енергетики України в майбутньому й активно вивчає можливості для цього.

"Ми вийшли на ринок генерації через сонячні станції, тобто через ринок відновлюваної енергії, і маємо намір збільшити обсяги ВДЕ компанії в майбутньому", - заявив голова правління НАК Андрій Коболєв під час онлайн-дискусії "Нафтогаз. Що далі?" в четвер.

За його словами, компанія продовжує будувати об'єкти ВДЕ й активно вивчає можливості роботи на ринку відновлюваної енергетики, а також "розпочала імплементацію деяких опцій у цьому плані".

"Якщо говорити про те, куди має намір розширюватися "Нафтогаз", то це також відновлювана енергетика, зокрема біогаз, водень, що є трендом в Європі. Усе це перебуває в периметрі наших інтересів", - наголосив Коболєв.

Водночас він зазначив, що компанія не вбачає можливості повноцінно працювати на ринку електроенергії як торговець ресурсом.

"Дійсно, "Нафтогаз України" торгував електроенергією. У нас досі є контракти, які дають змогу це робити. Але те, що ми нині спостерігаємо на ринку - дисбаланси і неплатежі, суттєво обмежує наше бажання працювати на ньому. Тому ми припинили більш-менш масштабну експансію на ринок, чекаючи на стабілізацію", - роз'яснив голова правління НАК.

За його словами, до відновлення балансу ринок електроенергії містить більше ризиків, ніж переваг.

Згідно з презентацією НАК, представленою під час дискусії, компанія планує реалізувати проект ВЕС "Мар’ївка" потужністю 20 МВт, дві ФЕС "Чуднів" та "Андріївка" на 33 МВт і 995 кВт відповідно.

За словами радника голови правління "Нафтогазу України" Олени Зеркаль, компанія проводить переговори з Єврокомісією про залучення коштів міжнародних фінансових організацій під реалізацію проектів, пов'язаних із відновлюваною енергетикою та енергоефективністю.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА